Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bir ‘alın-verin’ kampanyası geliyor

Perakendeciler, alışverişi daha da canlandırmak için düğmeye bastı. Ortak karar verilirse Bakanlığı’yla çalıştay yapmak için harekete geçilecek

Giriş Tarihi: 17.5.2016
Yeni bir ‘alın-verin’ kampanyası geliyor
Organize perakende sektörü, yaz sezonunda satışları canlandırmak için harekete geçti. 7 yıl önce hayata geçirilen 'Alın verin ye can verin' kampanyasının bir benzerinin perakende sektörü için de yapılabileceğini belirten sektör temsilcileri, konuyu bugün Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu'nun (TAMPF) düzenleyeceği yönetim kurulunda masaya yatıracak.

KARAR BUGÜN BELİRLENİYOR
Sektör temsilcilerinin hedefinde aslında Ekonomi Bakanlığı'yla bir çalıştay yapmak var. Bu çalıştayda Perakende Yönetmeliği ile ilgili konuların da gündeme getirilmesi planlanıyor. TAMPF Başkanı Zafer Kurşun, bugün yönetim kurulu toplantısı düzenleyeceklerini söyledi. Çalıştay kararının da bugünkü toplantıda belli olacağını belirten Kurşun, "Bakanlık perakendeyle ilgili bir yönetmelik hazırladı. Ancak sektör temsilcilerinin bu konuyla ilgili görüşleri var. Çalıştayla yönetmelikteki bazı maddelerin değiştirilmesini talep edebiliriz. Alışverişin canlandırılmasıyla ilgili konu da toplantımızın gündem maddelerinden biri" diye konuştu. Çalıştayda beyaz eşya ve elektronik gibi sektörlerde kredi kartına taksit sayısının artırılması da talep olarak iletilecek.

MARKALAR KİRADA KOLAYLIK İSTİYOR
Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sami Kariyo, perakendede satışların normal düzeyde olduğunu söyledi. Sektörde ciro değil verimlilikle ilgili çalışmaların yapılması gerektiğini belirten Kariyo, "Toplantıda özellikle kiraların düşürülmesi gerektiğini ileteceğiz. AVM yönetimlerinden kolaylık istiyoruz. Satışta sorun yok, kârlılıkla ilgili sıkıntılar var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bir ‘alın-verin’ kampanyası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN