Kalkınma hamlesine hızı

’ın AK Parti Genel Başkan adayı olarak açıklanması dünyasında büyük sevinçle karşılandı. İşadamları, “Yaptıkları yapacaklarının garantisi” dedi

Giriş Tarihi: 20.5.2016
Kalkınma hamlesine Yıldırım hızı
Türkiye'de en uzun süre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yapan ve yaklaşık 255 milyar liralık yatırıma imza atan 'ın AK Parti Genel Başkan adayı olarak açıklanması dünyasında büyük bir heyecan yarattı. İcracı kimliğiyle tanınan ve en hızlı aksiyon alan bakan olarak görülen 'ın başbakanlığında Türkiye'nin yatırım hamlesinin devam etmesi bekleniyor. İcracı bir Başbakan'ın kendileri için büyük fırsat olduğunu söyleyen işadamları, Binali Yıldırım'ın ekonomiye ivme kazandıracağı görüşünde.

SANAYİDE İLERİ TEKNOLOJİ HAYAT BULACAK

İSO Başkanı/ Erdal Bahçıvan: Binali Yıldırım'ın Başbakan adayı olmasını sanayiciler için önemli bir adım olarak görüyoruz. Yıldırım'ın ulaştırma ve bilişim alanlarında yaptığı atılımlar bundan sonra yapacaklarının somut işaretini veriyor. Bu durum sanayiciler için önemli bir nokta. İleri teknoloji çalışmalarımızın daha ileri gideceğini düşünüyoruz.

MÜSİAD Başkanı/Nail OLPAK: İmza attığı projelerle "İcraatçı Bakan" unvanını alan Yıldırım'ın tecrübe ve vizyonuyla, ülkemize bundan sonra önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. İş dünyası olarak bundan sonra da, ülkemizin geleceğinin inşasında hükümetimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

İTO Başkanı/ İbrahim Çağlar: Binali Yıldırım Türkiye'nin son 15 yıldır yaşadığı kalkınma hamlesinin temelinde harcı bulunan vizyoner bir siyasetçi. Adaylığını büyük bir memnuniyetle öğrendik.

KONUTDER Başkanı/Ömer Faruk Çelik: Yıldırım, icracı kimliğiyle tanınan aksiyoner bir bakan. Sektörümüzün hatta tüm sanayicilerin beklentisi Binali Yıldırım'ın ekonomiyi ön plana alarak, dengeli bir iş programıyla ticareti canlı tutmasıdır.

İHKİB Başkanı/ Hikmet Tanrıverdi: Binali Yıldırım'ın bakanlık yıllarında gösterdiği performans, ülkemizin üretken ve birikimli bir liderin yönetimine geçtiğinin önemli bir göstergesidir.

BMD Başkanı/Sami Kariyo: Yeni hükümetin başarılı bir ekonomik performans sürdüreceğine inanıyoruz. Son 10 yılda markalarımızın elde ettiği başarılarda, ekonomik ve siyasal istikrarın kesintisiz devam etmesinin önemli bir payı var.

TİM Başkanı/ Mehmet Büyükekşi: Yeni kabinenin Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaştırılması için, önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırım daha fazla üretim ve daha fazla ihracat ile büyümemiz için çaba harcayacağına inanıyoruz.

TÜROFED Başkanı/Osman Ayık: Turizmde ulaşım ve haberleşme çok önemli. Yıldırım bu alanda çok ciddi projeleri hayata geçirmiş, başarılı bir isim. Başbakanlık sürecinde de aynı vizyonla devam edeceğine olan inancımız tam.

İzmir Ticaret Odası Başkanı/ Ekrem Demirtaş: İzmir için çok sevinçliyiz ama ülkemiz için de mutluyuz. İş âlemi olarak son derece umutlandık. Binali Yıldırım "yaptırımcı" ve "yapımcı" bakan olarak, ülkeye eşsiz olanaklar sunan bir siyaset adamıdır.

TASD Başkanı/Hüseyin Çetin: Türkiye siyasal ve ekonomik açıdan yeni bir döneme girdi. Bu dönüşüm sürecinin ekonomiye pozitif etkileri olacaktır. Ekonomi yönetiminin yerli üretimi destekleyen ve ithalata karşı tavrının devam edeceğine inanıyoruz.

Özak Global Holding Başkanı/ Ahmet Akbalık: Binali Yıldırım'ın genel başkan adayı ve devamında da Başbakan olması, ekonomi için sıçrama şansı getirecektir. İcracı bir yapısının olması, ulaştırma, bilişim sektörlerinde yapılan atılımlar, başbakan olarak yapacaklarının göstergesi olacak.

TBTSO Başkanı/İbrahim Burkay: Binali Yıldırım'ın bugüne kadar yaptığı icraatlar ekonomiye canlılık kazandırdı. Artık yeni bir hikâyeye ihtiyacımız olduğu bir dönemde bunun liderliğini Yıldırım'ın yapacak olması iş dünyasına güven veriyor.

TÜROB Başkanı/Timur Bayındır: Yıldırım turizmin en önemli adımlardan biri olan altyapı yatırımlarında büyük projelere imza attı. Bakanlığı sürecinde çok aktif çalışan Yıldırım'ın ülkemize yeni bir soluk kazandıracağına inanıyoruz.

İTHİB Başkanı/İsmail Gülle: Yeni kabinenin, ülkemizin kalkınması için devam eden projelere hız kazandıracağına ve yeni projeleri de en hızlı bir şekilde hayata geçireceğine inanıyoruz.

AK Parti Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım Diyarbakır'da

DEV PROJELERE İMZA ATTI

2003-2013 yılları arasında 17.500 km bölünmüş yol inşaatı

2002'de 26 adet olan aktif havalimanı sayısının 55'e çıkarılması

Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projeleri

Karadeniz ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi

Marmaray Projesi ile İstanbul'un Asya ve Avrupa yakalarının denizaltından demiryolu ile birbirine bağlanması

İstanbul'un iki yakasını denizin altından birbine bağlayacak olan Avrasya Tüneli

3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü)

İstanbul-İzmir Otoyolu ve dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü

Bin 213 km Yüksek Hızlı Tren demiryolu hattı inşaası, 9 bin 350 km konvansiyonel demiryolu hattının yenilenmesi

Avrupa'nın en büyük konteynır limanlarından biri olan Çandarlı Limanı

Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak olan İstanbul 3. Havalimanı

Türkiye 4.5G teknolojisi ile tanıştı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkınma hamlesine Yıldırım hızı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN