istihdamı yüzde 500 arttı

TOGEM’in Sürmene’deki Emine Erdoğan tarafından açıldı. Erdoğan, “Bu tarz merkezlerin yardımıyla istihdamında 2002’ye göre yüzde 500 artış sağlandı” dedi

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Engelli istihdamı yüzde 500 arttı
Toplumsal Gelişim Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM) tarafından DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz'ın desteğiyle Trabzon Sürmene'de yaptırılan " Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açıldı.

YENİ SAYFA AÇACAK
Konuşmasına TOGEM'i tebrik ederek başlayan Emine Erdoğan, "Tarihi konak mimarisi ile inşa edilen bu merkez ailelerin hayatında da yeni bir sayfa açacak. Gençlerimiz burada temel yaşam becerileri kazanacak, topluma uyum sağlayacak ve mesleki beceriler elde edecekler. Bireysel farklılıkları dikkate alınarak verilen eğitim onların kabiliyetlerini ortaya çıkaracak" dedi. Tüm gençlere eşit imkânlar sağlamanın devletin sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu nedenle ilgili tüm kamu kuruluşlarımız canla başla çalışmaktadır. Dezavantajlı kesimlerin sorunlarına çareler üretiyorlar. Kamuda ve özel sektörde istihdamında önemli artış oldu. 2002'de engelli memur sayısı 5 bin 777 iken 2015'de 37 bine çıkmıştır. Yüzde 500'lük bir artış yaşandı" şeklinde konuştu. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da, kalkınmanın gençler, kadınlar ve engelli nüfusun ekonomik hayata katılımlarını sağlamakla mümkün olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli istihdamı yüzde 500 arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN