ları da artık 'de olabilecek

Türk Yolları'ndan () ları için sevindirici bir haber geldi. Bugüne kadar uygulanan sadece örgün öğretim mezunlarının olabildiği 'de artık Açıköğretim mezunları da pilot olabilecek.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 09:44 Güncelleme Tarihi: 25.5.2016 10:09
AÖF mezunları da artık THY'de pilot olabilecek

THY'DEN YENİ DÜZENLEME

Sürekli artan uçak sayısıyla her yıl 500 yeni a ihtiyacı olan Türk Yolları, ihtiyacı karşılayabilmek için pilot alım şartlarını revize ediyor. 2021'e kadar ihtiyaç duyacağı 4 binden fazla pilotu ağırlıklı olarak yurt içi kaynağından karşılamayı hedefleyen Türk Hava Yolları, yetiştirilmek üzere alım yapacağı ikinci pilot aday adaylarında aranan şartlarda yeni bir düzenlemeye daha gitti.

AÇIKÖĞRETİMLİLERE DE KAPI AÇILDI

Habertürk'ün haberine göre daha önce üniversitelerin 4 yıllık sayısal ve eşit ağırlık puan türlerinden öğrenci kabul eden bölümlerden adayların başvurularını kabul eden, geçen yıldan itibaren ise ilk kez sözel bölümlerden mezun adaylara da kapılarını açan , bu kez açıköğretim mezunlarını pilot alım sürecine dahil etti.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

30 HAZİRAN'A KADAR BAŞVURU YAPABİLECEKLER

, 30 Haziran 2016 tarihine kadar yayında olacak yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adaylarında açıköğretim mezunu olan adayların da başvurularının kabul edileceğini duyurdu. Türkiye'de yetişen pilot sayısı yetersiz kaldığı için, yurt dışından yabancı pilot alımı da yapan THY'nin bu yöndeki arayışları devam ediyor. Birçok ülkede düzenlediği Road show'lar (tanıtım turları) ile pilot arayan THY, pilot bulmak için bu kez 1-2 Haziran tarihleri arasında Cidde'de düzenleyeceği Road show ile Suudi Arabistan'da pilotlar ile bir araya gelecek.

THY'DEN ÖĞRENCİYE İNDİRİM KOLAYLIĞI

Toplantılarda THY'nin pilotlara sunduğu imkanlar tanıtılacak ve başvurular için yapılacak işlemler anlatılacak. THY daha önce ABD, Brezilya, İran, Katar, İspanya, Fransa, 'da pilotlar için tanıtım turları düzenlemişti. Türk Hava Yolları pilot alım süreçlerindeki bazı testlerde başarısız olduğu için elenen adaylara tekrar kapılarını açmıştı. Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi sözel bölüm mezunlarına da kapılarını açarken 28 Aralık 2015 tarihinde de alınan bir kararla şirkette çalışan pilotların emeklilik yaş haddini 63'den 65'e çıkarılmış.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF mezunları da artık THY'de pilot olabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN