Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araç fiyatının yarısı kadar sigorta meclise gitti

Giriş Tarihi: 26.5.2016 15:41 Güncelleme Tarihi: 26.5.2016 16:03
Araç fiyatının yarısı kadar sigorta meclise gitti

Satın aldığı arabanın fiyatının yarısından fazla sigorta bedeli istenen vatandaş Dilekçe Komisyonu'na şikayet dilekçesi verdi.

Bir vatandaş dilekçesinde, bu yılın mart ayında 5 bin lira karşılığında 1995 model satın aldığını, sigorta sorgulatması yaptığında bin 880 liralık sigorta bedeli talep edildiğini belirtti.

SİGORTA BEDELİ YÜKSEK GELDİ

Otomobilin önceki sahibinin 256 lira sigorta ödemesi yaptığını ve poliçesini kendisini gösterdiğini anlatan vatandaş, bin 880 liralık bedelin, 5 bin liralık bir otomobil için çok yüksek olduğunu vurguladı.

ARACIN YARISI KADAR ÇIKAN ÜCRET MECLİSE GİTTİ

'ye dilekçe veren vatandaş 22 Mayıs'ta tekrar fiyat araştırması yaptığında ise sigorta için en düşük fiyatın 2 bin 950 lira talep edildiğini kaydederek, "Arabanın yarı fiyatından fazla bir tutarda sigorta bedeli istenmesine mi yanayım, arabayı aldığımdan bu yana hala arabayı bağlatma korkusundan çalıştıramadığıma mı yanayım? Torba yasa çıktı, fiyatlar düşecek diye beklediğim halde hala günden güne fiyatlar artıyor. Eminim ülkede benim çektiğim dertten muzdarip birçok vatandaş var. Bu duruma bir çare bulmasını rica ederim." ifadelerini kullandı.

ÖDEDİĞİNİZ TRAFİK PRİMİNİZ İADE EDİLECEK Mİ?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç fiyatının yarısı kadar sigorta meclise gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN