Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile yaş meyve - sebze krizi aşılıyor

Giriş Tarihi: 28.5.2016
Rusya ile yaş meyve - sebze krizi aşılıyor
'yla uçak krizinin ardından gelen ambargolarla zayıflayan ticari ilişkilerin düzeleceğine dair sinyaller arttı. 'nın 1 Ocak 2016'tan itibaren 17 Türk tarım ürününe uyguladığı yaptırım kararı devam ediyor. Ancak Rusya Federasyonu'nun Ticaret Temsilciliği, yaş sebzemeyve krizinin aşıldığına dair önemli bir açıklamada bulundu. Daha önce yaş sebze-meyve ürünlerine yönelik ithalat yasağının uygulanmasının gerekli olduğunu belirten Rusya Federal Bitki Sağlığı Denetim Servisi, Türkiye menşeli bitki ürünlerine yönelik yasağın uygulanması kararını askıya aldı. '

KRİTERLERE UYUYOR'

Rusya Federal Bitki Sağlığı Denetim Servisi Başkanı Sergey Dankvert, Türkiye'nin şu anda öngörülen kriterlere uyduğunu belirterek, "Bu kriterlerin ihmal edilmemesi için çalışılacak. Türkiye ile sorunları konuşarak anlaşmaya çalışacağız" dedi.

GÖRÜŞMELER İŞE YARADI
Ocak'tan itibaren portakal, elma, armut, erik, domates, soğan gibi ürünlerin girişini yasaklayan Rusya daha sonra da bazı ürünlere geçici ithalat yasağı getirmişti. Biber, nar, patlıcan, marul, kıvırcık, kabak ve balkabağına yönelik alınan geçici ithalat yasağı kararları karantina şartlarına bağlı olarak geçici olarak durdurulmuştu. Geçtiğimiz ay Rusya'nın davetiyle Tarım Bakanlığı'ndan bir heyet Moskova'ya gitmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya ile yaş meyve - sebze krizi aşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN