Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat Katılım’dan 10 milyarlık

Bir yaşını dolduran ve leri tutturan Ziraat Katılım, 5 milyar liralık finansman sağladı. Genel Müdür Osman Arslan, “Yıl sonunda 10 milyara ulaşacağız” dedi

Giriş Tarihi: 31.5.2016
Ziraat Katılım’dan 10 milyarlık hedef
Kamunun ilk katılım bankası olarak 29 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı 'ın katıldığı törenle açılan Ziraat Katılım, bir yıllık dönemde nakdi ve gayrinakdi toplam 5 milyar liralık finansman sağladı. Bir yılın sonunda 34 şubeye ulaştıklarının altını çizen Ziraat Katılım Genel Müdürü Osman Arslan, "Yıl sonunda nakdi ve gayrinakdi kümülatif fon kullandırım tutarımızın şube ağımızın artmasıyla 10 milyar liraya ulaşabileceğini öngörüyoruz" dedi.

2017 HEDEFİ 100 ŞUBE
Şu anda toplam çalışan sayısının 550'ye ulaştığını ve yıl sonu itibarıyla 700'e çıkacağını aktaran Arslan, sınavla da 200 kişilik alım gerçekleştirdiklerini belirtti. Arslan, "Bu yılki imiz 50 şubeye ulaşmak. Bunu rahatlıkla gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum. 2017 sonunda 100 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. 1 yaşındaki Ziraat Katılım, hedeflerine emin adımlarla ilerliyor" dedi.

50 BİN MÜŞTERİ HESAP AÇTI
Arslan, kamunun katılım bankasında yer almasının sektörde bir canlanma meydana getirdiğine ve şu ana kadar 50 binin üzerinde müşteri hesabı açtıklarına dikkati çekti. Tabana yaygın bir müşteri portföylerinin olduğunu anlatan Arslan, Anadolu'da şubeler açtıkça hem bilinirliklerinin hem de müşteri sayılarının artacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat Katılım’dan 10 milyarlık hedef
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN