Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gayrimenkule 1 milyar TL yatıracak

Eroğlu Gayrimenkul, yıl sonuna kadar 1 milyar lira değerinde 3 yeni yatırım hayata geçirmeyi planlıyor. Şirket, ve Kartal projesinin yanı sıra ’da da AVM yapacak

Giriş Tarihi: 1.6.2016
Gayrimenkule 1 milyar TL yatıracak
Tekstil ile birlikte gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına devam eden Eroğlu, bugüne kadar Lounge, İstanbul Lounge 2, Oksizen Konutları, Florya Ekşinar Konakları, Harmony Towers, Platform Merter ve Yeni Moda Evleri projelerini tamamladı. Şirketin şu anda Seyrantepe'deki Skyland İstanbul projesinde inşaat devam ediyor. Eroğlu Gayrimenkul, 800 milyon dolar yatırımla hayata geçen projenin ardından 1 milyar liralık daha yatırım planlıyor. Yıl sonuna kadar 3 yeni projeye başlayacaklarını açıklayan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, "1 milyar lira yatırım değerine sahip projelerimiz ve Kartal'da yer alacak, bir de Antalya bölgesinde alışveriş merkezi başlayacak" dedi. Şu anda Edirne'de de bir alışveriş merkezi projelerinin olduğunu ifade eden Eroğlu, "200 bin metrekarelik kiralanabilir alana ulaşıyoruz. 2017'de gayrimenkul yatırım ortaklığı kurma hedefimiz var" dedi. Skyland İstanbul'da yer alan otele Körfez'den talep olduğunu dile getiren Eroğlu, "Otelin tamamını alıp işletmek isteyen yatırımcılar var. Görüşmelerimiz sürüyor" dedi.

SKYLAND 10 PROJEYE BEDEL
Yaklaşık 290 metrelik yüksekliğiyle tamamlandığında İstanbul'un en yüksek binalarından biri olacak Skyland İstanbul, rezidans, ofis, otel ve konsept bir alışveriş merkezinden oluşuyor. Nurettin Eroğlu "10 projeye bedel" dediği Skyland İstanbul'da inşaatın hızla devam ettiğini belirterek, "Projenin inşaatı uzun sürer gibi oldu ancak şimdi hızlandık. Çok sert bir zeminle karşılaştık ve bizi 6-7 ay uğraştırdı. Bu nedenle 2-3 ay gecikmemiz olsa da projeyi Ocak 2017'de teslim edeceğiz" diye konuştu. Projede satışa açtıkları bölümün yüzde 65'inin satıldığını ifade eden Eroğlu, "1.000 rezidansın yüzde 70'ini sattık, 504 ofiste de yüzde 40'lardayız. Rezidanslarda metrekare fiyatımız 10 bin 500 ile 12 bin 500 lira arasında değişiyor. Satışa başladığımızda bu rakam 5 bin 500 lira seviyesindeydi" dedi.

MEXX, YIL SONUNA KADAR GELİYOR
Tekstil sektöründe Türkiye'de ve uluslararası pazarda Loft ve Colin's markalarıyla faaliyet gösteren Eroğlu Holding, 2014 yılı sonunda iflas ettiğini açıklayan Hollanda menşeli moda devi Mexx'i satın almıştı. Mexx için yıl sonunda büyük bir lansmana hazırlandıklarını açıklayan Nurettin Eroğlu, "Şu ana kadar 10 tane yer kiraladık. 5'inin dekorasyonu devam ediyor. İstiklal Caddesi ve bazı alışveriş merkezlerinde yer alacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gayrimenkule 1 milyar TL yatıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN