Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın ithalatı yüzde 9,5 düştü

Giriş Tarihi: 6.6.2016 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.6.2016 11:15
Rusya'nın ithalatı yüzde 9,5 düştü

'nın, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) dışı ülkelerden ithalatı bu yılın ocak-mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,5 gerileyerek 57,2 milyar dolara düştü.

Rus Federal Gümrük Servisi tarafından açıklanan verilere göre, ülkenin BDT dışı ülkelerden ithalatı bu yılın ocak-mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9,5 azalarak 57,2 milyar dolara geriledi.

GIDA VE SANAYİ ÜRÜNLERİ GERİLEDİ

Rusya'nın BDT dışı ülkelerden ithalatı mayıs ayında ise bir önceki aya göre yüzde 3,7 düşerek 12,2 milyar dolara gerilediğinin belirtildiği açıklamada, en büyük düşüş kimya, gıda ve sanayi ürünlerinin ithalatlarında gerçekleştiği vurgulandı.

Açıklanan verilere göre, 'nın BDT dışı ülkelerden kimyasal ürün ithalatı mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 5,4 gerileyerek 2,5 milyar dolara düşerken, gıda ürünleri yüzde 4,4 azalarak 1,6 milyar dolara, sanayi ürünleri ise yüzde 3,9 düşerek 5,9 milyar dolara geriledi.

GEÇEN SENEYE GÖRE BÜYÜK DÜŞÜŞ

Petrol fiyatlarındaki düşüş ve 'daki faaliyetlerinden ötürü uygulanan yaptırımlar nedeniyle zor günler geçiren Rus ekonomisi geçtiğimiz yıl yüzde 3,7 oranında küçülmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'nın ithalatı yüzde 9,5 düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN