Bayram için firmalarına kolaylık

Giriş Tarihi: 11.6.2016 11:48 Güncelleme Tarihi: 11.6.2016 11:59
Bayram için otobüs firmalarına kolaylık

Bayramda ek seferler için firmalarına B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni verildi.

D2 VE B2 BELGELERİNE İZİN ÇIKTI

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, şehirlerarası firmalarına, Ramazan ve Bayramı tatil süreleri içinde B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni verdi.

GENELGE YAYIMLANDI

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün 1 Haziran 2016 tarihli genelgesinde, Ramazan ve tatil süreleri boyunca yolcu potansiyelinin önemli ölçüde artmasının beklendiği belirtilerek, her iki bayramda da vatandaşların şehirlerarası seyahat talebinin, mevcut tarifeli yolcu taşıması yapan otobüslerin kapasitesiyle karşılanmasının zor olacağı vurgulandı.

Genelgeyle 1-11 Temmuz ve 9-19 Eylül 2016 tarihleri arasında, B1 ve D1 yetki belgesi sahibi firmalara, zaman tarifesine bağlı olmaksızın B2 ve D2 yetki belgesi sahiplerinin taşıt belgelerine kayıtlı 25 ve üzeri koltuk kapasitesine sahip araçları kullanabilmeleri için izin verildi.

Bakanlık söz konusu genelgeyle firmalara, tarifeli yolcu taşımacılığı hat listesinde bulunan taşıma hatlarının dışına çıkmamaları, ücret tarifelerine uymaları, bu konuda bir taşıma sözleşmesi yapmaları ve bu sözleşmeyi seyahat esnasında taşıtta bulundurmaları zorunluluğu getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram için otobüs firmalarına kolaylık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN