Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müşteri memnuniyeti faturaya yansıyacak

Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) denetimlerinde yeni dönem başladı. EPDK Başkanı ,"Elektrik dağıtım şirketleri yükümlülüklerini yerine getirmez, vatandaşı mağdur ederlerse bu durum ceza olarak tarifeye yansıyacak" dedi

Giriş Tarihi: 13.6.2016 12:02 Güncelleme Tarihi: 13.6.2016 14:11
Müşteri memnuniyeti faturaya yansıyacak

Buna göre vatandaşı mağdur eden ile müşteri memnuniyeti yüksek olanın tarifesi değişecek. Kurum bünyesindeki daire başkanlığında elektrik, doğalgaz, ve LPG piyasalarını ayrı ayrı denetleyecek sektörel denetim grup başkanlıkları oluşturdu. EPDK Başkanı , yeni hazırlanan denetim planı sayesinde özellikle yüksek fatura şikâyetleri, güvence bedeli iadeleri, abonelik başvurularında yaşanan sıkıntılar, tüketicilere zamanında cevap verilmemesi, serbest tüketicilerin tedarikçi değişiminde yaşadığı zorluklar gibi konular hakkında da etkin inceleme ve soruşturma süreçleri yürütüleceğini ifade etti.

'YAPTIRIM UYGULANACAK'

Yılmaz, "Hizmet kalitelerini artırmak için gerekli yükümlülüklerini yerine getirmeyen şirketler, cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. Denetimlerimiz sahada da yoğun bir şekilde sürecek. Elektrik dağıtım şirketleri yükümlülüklerini yerine getirmez, vatandaşı mağdur ederlerse bu durum ceza olarak tarifeye yansıyacak. Tabii vatandaşa kaliteli hizmet sunan dağıtım şirketleri de bunun ödülünü yine tarifede bulacak" dedi.

UCUZ ELEKTRİKTE SESSİZ DEVRİM

ELEKTRİKTE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müşteri memnuniyeti faturaya yansıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN