Vakıfbank’ın tahviline uluslararası ödül

Giriş Tarihi: 14.6.2016
Vakıfbank’ın tahviline uluslararası ödül
Uluslararası Sermaye Piyasası Birliği (ICMA) bünyesinde faaliyet gösteren İpotek Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK) Yatırımcı Konseyi ile The Covered Bond Report dergisi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen ve Avrupa'nın en prestijli ödüllerinden biri olarak değerlendirilen "Covered Bond Mükemmellik Ödülleri", Frankfurt'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Vakıfbank'ın nisan ayında gerçekleştirdiği 5 yıl vadeli 500 milyon euro tutarındaki 'nin euro cinsi ilk İpotek Teminatlı Menkul Kıymet İhracı "Yılın En İyi İlk Covered Bond İhracı" kategorisinde birincilik ödülü aldı.

BANKALARIN ÖNÜ AÇILDI
Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, 'nin en düşük kupon ödemeli ve en yüksek ratingine sahip olan tahvil ihraç işleminin böyle bir ödüle layık görülmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Uluslararası sermaye piyasalarındaki öncü bankası olarak böyle bir ödüle layık görülmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

MARKA BİLİNİRLİĞİNE KATKI YAPACAK
"Ödül özellikle Avrupa'da hedeflediğimiz kitle olan covered bond yatırımcıları arasında da bankamızın bilinirliğine, imajına ve marka değerine katkı yapacaktır" diyen Aydoğan, söz konusu ihraç işlemiyle covered bond piyasasını diğer Türk bankalarına da açtıklarını, orta ve uzun vadede birçok bankanın da bu enstrüman vasıtasıyla uzun vadeli kaynaklara erişebileceklerini vurguladı. Aydoğan, "Kurduğumuz yapılarla Türk bankacılık sektörünün fonlama kaynaklarının zenginleşmesine ve ürün çeşitliliğinin artmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vakıfbank’ın tahviline uluslararası ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN