"'ye herkes gıpta ile bakıyor"

Giriş Tarihi: 18.6.2016 10:41

Maliye Bakanı Ağbal, "Bölgesinde herkesin gıpta ile baktığı neredeyse 'ya biz de gidelim de ’de vatandaş olalım' dediği bir ile karşı karşıyayız" dedi.

"TÜRKİYE GÜÇLÜ İSTİKRAR YAKALADI"

Ağbal, Çorum Ticaret ve Sanayi Odasınca (TSO) düzenlenen iftar yemeğinde iş adamlarıyla bir araya geldi.

Ağbal, burada yaptığı konuşmada, gençliğini geçirdiği ve ailesinin yaşadığı Çorum'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, bakan olarak Çorum'un ekonominin gelişmesi ve büyümesi için elinden gelen katkıyı sunacağını söyledi.

'nin bugün hem bölgesinde hem de dünyada güçlü ekonomisi ve yakaladığı siyasi istikrarla gün be gün geliştiğini ve daha da güçlendiğini ifade eden Bakan Ağbal, "Artık kendi sınırlarını aşan, kendi bölgesinde ve dünyada söylediği söz dikkatle dinlenen bir ülke. Bunu nasıl gerçekleştirdik? Hep birlikte, millet olarak bir ve beraber olarak gerçekleştirdik. Kendimize güveneceğiz. Çorum'da sanayicilerimizin, işletmecilerimizin yaptığını görünce 'bunları yapan bir öz güven var' diyorum. Dolayısıyla ekonomisine ilişkin de aynı öz güveni hep beraber duyalım." diye konuştu.

"HERKES GIPTA İLE BAKIYOR"

Türkiye'nin önünde büyük fırsatlar olan bir ülke olduğunu anlatan Ağbal, Türkiye'nin gelişmekte olan ve gelişmiş ülke olmaya aday bir ülke olduğunu vurguladı.

"Bölgesinde herkesin gıpta ile baktığı neredeyse 'ya biz de gidelim de Türkiye'de vatandaş olalım' dediği bir Türkiye ile karşı karşıyayız." ifadelerini kullanan Ağbal, şunları kaydetti:

"İlk defa diyoruz ki 'Turkuaz Kart' çıkaracağız. Neye dayanarak çıkaracağız? Güçlenen, büyüyen, siyaseten istikrarlı bir ülke olduğu için 'Türkiye'ye gelin, yatırım yapın, vatandaşlık vereceğiz' diyoruz. Bunu 14 yıl önce diyebilir miydik? Türkiye'nin bugünü dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak. Bir olursak, beraber olursak, kardeşliğimizi pekiştirirsek, düşmana karşı yek vücut olursak Allah'ın izniyle kimse milletin sırtını yere getiremez."

"TERÖR ÖRGÜTÜ SIRTIMIZI YERE GETİREMEZ"

Devam eden terör operasyonlarına da değinen Ağbal, "Ben '3-5 çapulcu' diyorum, bu terör örgütü asla bu ülkenin sırtını yere getiremez. Terör belası bu ülkenin gündeminden gidene kadar güvenlik güçlerimizin yürüttüğü operasyonlar büyük bir kararlılıkla aynen devam edecek. Dualarımız, gönlümüz, her şeyimiz bu mücadelede aktif rol alan askerimiz, polisimiz, güvenlik güçlerimizledir. Bu terör belası yakın bir zamanda halledildiği zaman ekonomide, siyasette yakaladığımız bu ivmeyi daha da güçlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'ye herkes gıpta ile bakıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN