Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramda oteller yüzde 80 doldu

9 günlük inde yurtiçinde kalmayı tercih eden yerli turist turizmcinin yüzünü güldürdü. Oteller % 80 doluluğa ulaşırken en çok 4-7 günlük paketler satın alındı

Giriş Tarihi: 20.6.2016
Bayramda oteller yüzde 80 doldu
Bakanlar Kurulu'nun bu yıl i süresini 9 güne çıkaran kararı yaklaşık 1 ay önce açıklaması, kötü bir dönem yaşayan sektörü hareketlendirdi. Sektör temsilcileri bayram döneminde ağırlıklı 4- 7 gün aralığındaki paket satışlarıyla doluluk oranlarının yüzde 80'i bulacağını açıkladı. Bayram tatili süresinin 9 gün ve erken açıklanmasının turizmciye merhem olacağını belirten Akdeniz Turistik Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Tolga Cömertoğlu şunları söyledi: "Temmuz için 9 günlük katkı yüzde 20- 30 civarında olacaktır. Özellikle Antalya turizmi yüzde 40- 50 eksilerde. Temmuz ayında yüzde 20'sinin iç pazardan bize geri döneceğini umut ediyoruz. Bütün vatandaşlarımıza, 'den uzağa gitmeyin diyorum. Atlayın uçağa, arabanıza, gelin Türkiye'de tatil yapın ve harcadığınız tatil giderinin yüzde 85'i bilseniz de bilmeseniz de sizin cebinize geri dönecektir."

FİYATLAR %50 DÜŞTÜ
Kundu Turizm Yatırımcıları Birliği Başkan Yardımcısı Abdullah Keleş de okulların tatil olması ve ramazan sonrası futbol şampiyonasının da bitmesiyle yurtiçinde önemli miktarda rezervasyon beklediklerini belirtti. "Otellerde ortalama yüzde 60-65 gibi bir doluluk gerçekleşeceği gözüküyor" diyen Keleş, turizmcinin finansman sağlayabilmek için bazı tesislerde fiyatları yüzde 40- 50'lere kadar düşürdüğünü kaydetti.

MORALE İHTİYAÇ VARDI
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Kızıldağ ise "Bir moral motivasyona ihtiyacımız vardı. Hem Ege hem Akdeniz'de geçen yıla oranla yüzde 20- 30 artış var" diye konuştu. Satışların devam ettiğini vurgulayan Kızıldağ, "Akdeniz'de bölge ortalaması yüzde 80'lere çıkar. 5 günlük paketler daha çok satılacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda oteller yüzde 80 doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN