TÜRES, gençleri sahibi yapıyor

Mutfak Sanatları Okulu projesi ile yiyecek sektöründe yaşanan birçok problemin önüne geçmeyi ve sektöre yetmiş kalifiye personel hazırlamayı hedefleyen Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği çalışmalarına hızla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 21.6.2016 16:48
TÜRES, gençleri iş sahibi yapıyor

Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği olarak İSMEK ile gerçekleştirdiğimiz birliği ile yiyecek-içecek sektörünün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamayı hedeflediğimiz 'İSMEK Mutfak Sanatları Okulu' kayıtları başladı.

TÜRES Genel Başkanı Ramazan BİNGÖL:''Sektörün nabzını tutan derneğimiz, en önemli sorunlardan biri olan personel ihtiyacına da çözüm odaklı yaklaşarak, hem sektörümüzün ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü temin edecek, hem de meslek sahibi olmayan gençlerimiz için değerinde bir fırsat sunacak''dedi.

Modern donanımı ve ekipmanıyla Üsküdar-Sultantepe'de Mutfak Sanatları Okulu'nda eğitim almak isteyenler, İSMEK'in resmi web sitesi olan www.ismek.org üzerinden online başvuruda bulunabilirler.

Artık lokantacılar sertifikalanıyor
Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü'nün "İş Kapısı Projesi" kapsamında, İSMEK ve TÜRES işbirliği ile kurulan okul, restorancılık ve hizmet alanında her türlü teknik ekipmanla donatılmış binada öğrencilere uygulamalı eğitim imkânı sunacak. Mutfak Sanatları Okulu projesinde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikaları ile iş hayatına atılabilecekler. Mesleğe yeni adım atanlar için başlangıç eğitimleri verecek olan Mutfak Sanatları Okulu'nda aynı zaman da mesleğinde kendini geliştirmek isteyenler de ileri düzey eğitim alabilecek.

Sektördeki istihdam sorununa çözüm TÜRES'ten
TÜRES Genel Başkanı Ramazan BİNGÖL: ''Sektöre yıllarını vermiş ve büyük bir tecrübeye sahip derneğimizin nihai hedefi, mevcut bilgi birikimimizi sektöre yansıtırken akademik alanda da bu bilgi ve tecrübeyi yansıtmaktadır. Bu hedefin bir başlangıcı olarak gördüğümüz proje kapsamında teorik bilgisini ve pratiğini tecrübeli ustalardan almış 5 bin gencimizi sektöre kazandırmayı planlıyoruz.''dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRES, gençleri iş sahibi yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN