Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de imaj hamlesi

Giriş Tarihi: 22.6.2016
Turizmde imaj hamlesi
sektörü, terörün neden olduğu pazardaki olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için imaj hamlesi yaptı. Başbakan Binali Yıldırım'dan tanıtım için talepte bulunan sektör temsilcileri, "Dünyaca ünlü yüzlerle imaj çalışması yapılsın. Yurtdışındaki Türkler'e tatili Türkiye'de yapmaları için davette bulunulsun" dedi. Türkiye'nin güvenli olduğunu anlatmak için 'nın yaptığı gibi "Neden 'ya gidebilirsiniz" çalışmasına benzer çalışma yapılması gündeme geldiği toplantıda, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği 4 maddelik talep listesi sundu.
ÜNLÜ YÜZLER KULLANILSIN
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tanıtım bütçesi ciddi bir şekilde artırılsın. Sektördeki kurumlarla işbirliği halinde pazar bazında bir imaj kampanyası başlatılsın. Yapılacak bu kampanya ve tanıtımlarda da dünyaca ünlü yüzler kullanılsın.
GÜVENLİ ÜLKE VURGUSU
Almanya, İran, Çin, Hindistan, Pakistan, Güney Amerika, Ortadoğu, Uzakdoğu, Asya Pasifik ve İskandinav ülkelerine pazar bazlı roadshowlar (tanıtım turları) ve workshoplar (turizm atölyesi) yapılarak pazarların hareketlendirilmesi sağlansın. Ayrıca Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğu yönünde tanıtım çalışmaları yürütülsün.
BELÇİKA İYİ ÖRNEK
Kaybedilen pazarların ve turistlerin yeniden canlandırılması için Brüksel örneği uygulansın. Brüksel havalimanında yaşanan bombalı saldırıdan sonra Belçika'nın gerçekleştirdiği ve elektronik ortamda yayınladığı "Neden Belçika'ya gidebilirsiniz" çalışması örnek olarak alınsın.
BAŞBAKAN DAVETETSİN
Başbakan Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da yurtdışındaki Türkler için bir mektup yazmalı. Bu mektup ile yurtdışındaki Türk vatandaşlara tatil programlarını ülkelerinde gerçekleştirmeleri için davet yapılmalı. Küçük ve orta ölçekli işletmelere de destek verilmeli. Yurtdışındaki tanıtma ve pazarlama faaliyetleri desteklerinden seyahat acentaları da yararlansın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde imaj hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN