Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feribotu mola merkezi yapacak

İDO, Osmangazi Köprüsü’nün feribota ilgiyi azaltmaması için araç şoförlerine ücretsiz yemek servisi yapacak

Giriş Tarihi: 24.6.2016
Feribotu mola merkezi yapacak
Bayramda açılması planlanan, - arasını 9 saatten 3.5 saate indirecek Gebze Orhangaziİzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli bölümünü oluşturan Osmangazi Köprüsü, feribot planlarını değiştirtti. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) köprü açıldıktan sonra Eskihisar- Topçular arasındaki feribotlara ilginin düşmemesi için yeni bir plan hazırladı. İzmir yolunda yolcuların yemek için mutlaka mola verdiğini belirten İDO ortaklarından Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi , "Bu ihtiyacı göz önüne alıp yolcuların bu yemek molasını feribotlarda değerlendirmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık. 30 Haziran'dan itibaren kamyon, otobüs ve binek araç şoförlerine ücretsiz sıcak yemek servisi vereceğiz. Feribotlarımızın bu araçlar için uzun yolda bir 'mola merkezi' olmasını planlıyoruz" dedi.

OYUN ALANI YAPILIYOR
Feribotlarda çocuklar için oyun alanları oluşturacaklarını da söyleyen Akın, amaçlarının Eskihisar-Topçular arasındaki 30 dakikalık yolculukta arabalarında sıkılan aile ve çocuklara her şey dahil alternatifler sunmak olduğunu söyledi.

GEÇİŞLERDE İNDİRİM OLABİLİR
İDO'nun önümüzdeki dönemde indirime gidebileceği de ifade ediliyor. Mevcut tarifelerde otomobiller tek yön için feribota 60 TL ödüyor. Gidiş-dönüş bilet alındığında tek yön fiyatı 50 TL'ye düşüyor. Geçtiğimiz günlerde Osmangazi Köprüsü geçiş ücretinin otomobiller için 90 TL olarak belirlenmesi yönünde çalışma yapıldığı belirtilmişti. Bu tarifeler geçerli olursa feribot otomobil sürücüleri için fiyat avantajı sunacak. Ancak feribotta yaklaşık 45 dakikayı bulan yol süresi köprü sayesinde 4 dakikaya inecek. Kamyonların feribotlara ödediği ücret ise şu anda tek yön 115 TL. Gidiş-Dönüş bilet alındığında bu fiyat 105 TL'ye geriliyor. Kamyonların yeni köprüden tek yön geçiş ücretinin ise 200-250 TL aralığında belirlenmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feribotu mola merkezi yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN