Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kefeli, kadın giyim ve inşaata giriyor

Bisse’nin patronu Mustafa Kefeli erkek giyimden sonra kadın giyime de gireceklerini söyledi. Kefeli, “Bu yıl bir de ’da lüks konut projesine başlıyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 24.6.2016
Kefeli, kadın giyim ve inşaata giriyor
2007 yılında ağabeyi İbrahim Kefeli'den 13 mağazayla devaraldığı Bisse'yi erkek gömleği markasından çıkarıp 70 mağaza ve 357 corner'lı (bayi) bir erkek giyim markası haline getiren Mustafa Kefeli, Bisse'nin 40'ıncı yaşını kutladığı bu yıl iki yeni işe daha giriyor. Erkek giyimden sonra kadın gömlek üretmeye de başlayacaklarını dile getiren Kefeli, 40'ıncı yıla özel, 17-35 yaş arası genç yaş grubu için yarattıkları B76 markasıyla kadınlara da hitap edeceklerini söyledi. Yüzde 100 yerli sermayeyle yılda 1 milyon gömlek ürettiklerini ve bunun yüzde 65'ini ihraç ettiklerini ifade eden Kefeli, bu yıl yeni açılacak AVM'lerde 4 Bisse, 2 tane de B76 mağazası açacaklarını belirtti.

İRAN VE AFRİKA'DA YAYILACAK
Bir yandan da yurtdışı mağaza sayısını artırmak için yeni pazarlar araştırdıklarının altını çizen Kefeli, Afrika ve pazarında büyümek istediklerini belirtti. Kefeli, "Johannesburg'da ikinci mağazamızı açıyoruz. Burada franchise'larla büyüyeceğiz. Bir yandan da 'ı araştırıyoruz. İlk sözleşmemizi yaptık. İran'da da distribütörlükler vermeye başladık. Ambargoların kalkmasından sonra bu ülkeyi çok önemsiyoruz" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DA LÜKS KONUT YAPACAK
İnşaat işine de gireceklerinin haberini veren Mustafa Kefeli, 'da lüks konut projesi yapacaklarını kaydetti. Daha fazla detayı paylaşmayan ancak yıl bitmeden projeye başlayacaklarının altını çizen Kefeli, "Tekstil ve inşaat işlerinin başına iki oğlumu getirdim" dedi.

İBRAHİM KEFELİ İLE TİCARİ BİR BAĞIM YOK
Ağabeyi İbrahim Kefeli'nin Bank Asya davasıyla yeniden gündeme gelmesini sorduğumuz Mustafa Kefeli şöyle konuştu: "Bu konu hakkında konuşmam doğru değil ama şunu söyleyebilirim: Ağabeyim ile aile ilişkilerim devam ediyor ancak kendisiyle ticari olarak tamamen ayrıyız. Dolayısıyla ağabeyim İbrahim Kefeli'nin Bisse'yi devraldığım 2007'den beri markayla hiçbir bağlantısı bulunmuyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kefeli, kadın giyim ve inşaata giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN