Şirketler Londra’yı gözden geçiriyor

Brexit Referandumu sonucu 'nin AB'den ayrılma kararı almasına dev şirketlerden tepki gecikmedi. Dünyaca ünlü şirketlerin, merkezlerini Londra'dan taşıyacakları belirtiliyor

Giriş Tarihi: 25.6.2016 13:17 Güncelleme Tarihi: 25.6.2016 14:04
Şirketler Londra’yı gözden geçiriyor

Dünyanın en büyük finans merkezlerinden biri olan Londra, 'nin AB'den çıkma kararının ardından çalkalanıyor. Dünyaca ünlü şirketler merkezlerini Londra'dan taşıma kararı aldı.

Referandumun ardından Güney Koreli otomobil lastiği üretici Kankook Tire Worldwide üretim tesislerini 'den taşımayı düşündüklerini söyledi.

Japon otomobil parçası üreticisi Exedy'den de benzer bir açıklama geldi. Şirket merkezlerini kıta Avrupası'na taşıyacaklarını açıkladılar.

Fransız reklam devi Publics Groupe, 'de daha fazla yatırım yapmacaklarını söyledi.

Londra'da 16 bin çalışanı bulunan JPMorgan Chase ile Morgan Stanley ve HSBC gibi bankalar da birimlerini Frankfurt gibi Avrupa şehirlerine kaydırarak, İngiltere'deki işgücünü dörtte bir oranında azaltmayı planlıyor.

GSM şirketi Vodafone'un da Londra'daki merkezini taşımayı düşündüğü iddiaediliyor. ABD'li yayıncılık şirketi Bloomberg, İngiltere'deki yatırımlarını gözden geçireceğini duyurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirketler Londra’yı gözden geçiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN