’ın başkentine uçuyor

Türk Hava Yolları’nın ’daki ikinci uçuş noktası başkent Hanoi oldu. İlk uçağı Vietnam sivil havacılık otoritesi yetkilileri karşıladı. Hanoi seferleri pazartesi ve çarşamba yapılacak

Giriş Tarihi: 28.6.2016
THY Vietnam’ın başkentine uçuyor
Uzakdoğu pazarında hızla büyüyen Türk Hava Yolları'nın () 'daki yeni uçuş noktası Hanoi oldu. Atatürk Havalimanı'ndan saat 02.20'de kalkan THY uçağı Hanoi'ye yerel saatle 16.55'te indi. TC-JOF tescilli Airbus A330-300 tipi uçakla gerçekleştirilen ilk seferde 248 yolcu vardı. Su tagıyla karşılanan THY uçağı için terminalde tören düzenlendi. THY'nin Vietnam'da ikinci noktaya uçmasından mutluluk duyduklarını belirten Vietnam havacılık otoritesi yetkilileri, uçuşların en kısa zamanda her gün yapılacak doluluğa ulaşmasını arzu ettiklerini belirtti. THY İkinci Bölge Pazarlama Başkan Yardımcısı Harun Baştürk, Ho Chi Minh City hattından sonra Hanoi uçuşlarında yüksek doluluğa ulaştıklarını ifade etti. Vietnam Büyükelçisi Akif Ayhan ise Vietnamlıların THY uçuşlarıyla İstanbul'da aktarma yaparak dünyanın birçok ülkesine uçabileceklerini belirtti.

603 EURO DAN BAŞL IYOR
THY, ilk uçuş için özel bir kampanya yapıyor. Bilet fiyatı, ekonomi sınıfı gidişdönüş 603 eurodan başlıyor. İstanbul-Hanoi direkt uçuşu, pazartesi ve çarşamba İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yapılıyor. Saat 02.20'de kalkan THY uçağı, yerel saatle 15.20'de Hanoi'ye iniyor. Buradan 16.50'de Saygon'a uçuyor. Salı, perşembe ve cumartesi günleri ise uçuşlar, İstanbul- Saygon-Hanoi olarak gerçekleştiriliyor.

YENİ HAT EKONOMİYİ CANLANDIRACAK
Yeni hat ihracatı da artıracak. Türkiye Vietnam'dan yılda 1.7 milyar dolarlık ithalat yapıyor. İhracat rakamı ise 157 milyon dolar. Bu hatla hem ihracatın hem de turist sayısının artması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY Vietnam’ın başkentine uçuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN