Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmit Körfezi’nin 'gerdanlığı' hizmete giriyor

'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirilecek "dev projelerden" İzmit Körfezi’nin "gerdanlığı" olarak nitelendirilen Osmangazi Köprüsü yarın hizmete girecek.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 16:55 Güncelleme Tarihi: 29.6.2016 17:52
İzmit Körfezi’nin 'gerdanlığı' hizmete giriyor

2023 VİZYONUNDAKİ 4 PROJE HİZMETE GİRİYOR

'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirilecek "dev projelerden" dördü bu yıl hizmete girecek.

İzmit Körfezi'nin "gerdanlığı" olarak nitelendirilen Osmangazi Köprüsü yarın, bittiğinde dünyanın en geniş köprüsü unvanını alacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos'ta, Asya ve Avrupa yakalarını deniz tabanının altından geçen karayolu tüneliyle birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta, "Demir İpek Yolu" olarak adlandırılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi yıl sonunda hizmete girecek.

İzmit Körfezi'nin 'gerdanlığı' hizmete giriyor

OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ BU YÜZDEN KAVİSLİ

38 MİLYONLUK COĞRAFYA İÇİN YENİ BİR SAYFA AÇILIYOR

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, kamuoyunda - Otoyolu olarak tanınan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje, İstanbul'u Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, Kütahya ve İzmir'e bağlayacak. Türkiye nüfusunun yarısını oluşturan 38 milyon insanın yaşadığı coğrafyaya hizmet verecek projeyle seyahat süresi, İstanbul'dan Bursa'ya 1 saate, İzmir'e 3 saate, Eskişehir'e 2,5 saate inecek.

OSMAN GAZİ İKİ YAKAYI BULUŞTURDU

EN BÜYÜK ORTA AÇIKLIKLI 4.KÖPRÜ

Otoyolun en önemli kısmını oluşturan Osmangazi Köprüsü, bin 550 metre orta açıklığı ve 2 bin 682 metre boyuyla dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada yer alıyor. İzmit Dilovası ile Yalova Altınova'yı birleştiren asma köprü 113 tabliyeden oluşuyor. Köprü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılacağı törenle yarın hizmete girecek.

OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ'NDEN TARİHİ ANLAR

OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ'NE İLK ASFALT

OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ'NE KAVİS VERDİREN KUŞLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Körfezi’nin 'gerdanlığı' hizmete giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN