Ticarete Rusya ve dopingi

Giriş Tarihi: 29.6.2016 10:08

’nin bölge ülkeleriyle yakaladığı dostane ilkiler ticareti de yeniden canlandıracak. ve Rusya ile sağlanan temasları memnuniyetle karşılayan iş dünyası temsilcileri, turizm, gıda, inşaat, enerji ve altyapıda atılım olacağını belirtiyor.

'nin ve Rusya ile ikili ilkilerinde yakaladığı olumlu diplomasi süreci ekonomi kurmayları ve iş dünyası temsilcilerini mutlu etti. İş dünyası barış ortamının hakim olacağı yeni dönemde turizm, gıda, inşaat, enerji ve altyapı sektörlerinde bölge ticaretinin yeniden canlanacağı öngörüsünde bulundu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye ile İsrail ilişkilerinin normalleştirilmesine yönelik mutabakata ilişkin, "Bizim için işin ticari boyutundan daha çok özellikle oradaki Filistinli kardeşlerimize, Gazze'ye, Türkiye'den bir yardım elinin uzanması, oranın tekrar kalkınması ve Filistin'deki ticaretin gelişmesi her şeyden önemli" diye konuştu.

FİLİSTİNLİLERE İŞ İMKANI SUNULACAK

Yeni Şafak'ın haberine göre Gazze'de halkın hayat standartlarının yükseltilmesi gerektiğine işaret eden Tüfenkci, "Orada elektriğe ihtiyaç var. Gençlerin çalışmaya ihtiyaçları var... Özellikle alt yapının yeniden ele alınması konusunda Gazze halkına yardım sağlamış olduk" dedi. Filistin'in Cenin şehrinde organize sanayi bölgesinin kurulmasıyla bölgedeki gençlere iş olanağı sağlayacağını anlatan Tüfenkci, işin ticari boyutundan çok manevi boyutuna dikkati çekti. Tüfenkci, şunları kaydetti: "Kısa vadede ticaretimizde büyük patlama yaşanmayabilir, ama uzun vadede ticaretimiz normal seyrinde devam eder. Belki anlaşma, İsrail'den turistlerin daha rahat gelmesine vesile olabilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ticarete Rusya ve İsrail dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN