Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasından teröre kınama

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen hain saldırıya iş dünyasının temsilcilerinden kınama ve lanet mesajları yağdı. İşadamları, “Yılmayacağız, bu sıkıntılı günleri kararlılıkla hep birlikte aşacağız” dedi

Giriş Tarihi: 30.6.2016
İş dünyasından teröre kınama
İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapılan menfur saldırıya iş dünyasından lanetleme ve kınama mesajları yağdı. 41 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği saldırıyı sert bir dille lanetleyen iş dünyasının önde gelen isimleri birlik ve beraberlik mesajları verdi. 'nin her atak yaptığı dönemde karşısına bu tür engellerin çıktığını anlatan işadamları, "Bu saldırılar bizi yıldırmayacak. hedeflerinden bir milim sapmayacak" dedi.

ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

Rusya ve İsrail ile girilen normalleşme sürecine dikkat çeken işadamları, şunları söyledi: "Dikkat edilirse bu tür saldırılar hep 'nin atak yaptığı dönemlerde hayata geçiriliyor. Çünkü güçlü Türkiye birilerini rahatsız ediyor. Ancak biz devletimizin yanındayız. Bu kötü günleri hep birlikte aşacağız. Bu saldırı Türkiye'ye değil tüm insanlığa yapılmıştır. Bu nedenle tüm dünyaya ortak mücadele çağrısı yapıyoruz. Terör ancak böyle alt edilir. Senin terörün benim terörüm ayrımı ortadan kalkarsa sonuç başarılı olur."

SALDIRI EKONOMİYE YAPILDI

TİM Başkanı/ Mehmet Büyükekşi Saldırı, Türkiye'nin hem huzuruna hem potansiyeline hem de ekonomik yapısına yapılmıştır. Tam da Türkiye'nin rahat bir nefes almaya yönelik adımlar attığı bir dönemde bu saldırının yapılması manidar. İhracatçılar olarak terörle mücadelenin her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz.

(YASED) Başkanı/Ahmet Erdem Küresel bir tehdit olan terör ile mücadele uluslararası dayanışma içinde ve kararlılıkla sürdürülmelidir. Türkiye'nin istikrarına ve geleceğine duyduğumuz güveni bir kez daha vurgulayarak bu elim saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Ülkemizin doğrudan kalbine yöneltilmiş bu hain saldırı, terörle küresel ölçekte topyekun mücadele ihtiyacının önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Şiddet ve teröre karşı toplumumuzun tüm kesimlerinin gösterdiği duyarlılık ve ortak irade Türkiye'nin en büyük varlığı olmaya devam edecektir.

ASKON Başkanı/Mustafa Koca Bu tarz sinsi vahşet operasyonlarının gayesi açık. Ülke üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan bu oyuna karşı milletçe daha yüksek bir sesle kararlılığımızı ortaya koymalıyız.

TÜGİK Başkanı/Erkan Güral Milleti, devleti ve ekonomiyi hedef alan saldırılara karşı dimdik ayaktayız. Süregelen hain saldırılara karşı üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazırız.

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Hain terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu sorunu en acı bir şekilde deneyimlemiş ülkelerden olan Türkiye ile özellikle AB'li dostlarımızın dayanışma içinde olmalarını bekliyoruz.

İTHİB Başkanı/İsmail Gülle Terör sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli sorunudur ve hep birlikte mücadele edilmesi gerekmektedir.

MÜSİAD Başkanı/Nail Olpak Dış politikada atılan önemli adımların arkasından yaşanan hain saldırıların tesadüf olmadığı ortadadır. Ülkemizin istikrarını ve huzurunu bozmak isteyenlere ve büyük acımıza rağmen korkmayacağız ve yılmayacağız.

İSO Yön. Kur. Başkanı/Erdal Bahçıvan Bu insanlık değerlerine, barışa ve huzura yapıldığı kadar, İstanbul'un kimliğine de yapılmış alçakça bir saldırıdır. Asla muvaffak olamayacaklar. Birlik, beraberlik ve dayanışmaya bu acılı günlerde daha fazla önem vermeliyiz.

DEİK Başkanı/Ömer Cihad Vardan Türkiye'nin birlik ve huzurunu hedef alan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırı Türkiye ekonomisine, demokrasisine ve her şeyden önemlisi güvenlik duygusuna doğrudan bir müdahaledir.

İTO Başkanı/İbrahim Çağlar Bu patlamaların hedefi tüm insanlıktır. Terörün milleti, vatanı olmadığını bir kere daha gördük. Yılmayacağız, ülkemizin huzuruna kasteden canilerin karşısında hep birlikte duracağız.

BRÜKSEL 12 GÜNDE ATATÜRK 5 SAATTE AÇILDI

İstanbul'da gerçekleşen hain terör saldırısının ardından Atatürk Havalima'nın 5 saat içinde tekrar uçuşlara açılması büyük bir başarı olarak yorumlandı. Daha önce benzer bir saldırıya maruz kalan Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Zaventem Havalimanı 12 gün sonra uçuşlara açılmıştı. Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) yaptığı açıklamada olay nedeniyle sorun yaşayan tüm yolcuların her türlü mağduriyetlerinin giderileceği bildirildi. Yapılan açıklamada, "Karşılıklı olarak Amerika uçuşlarımız da dahil olmak üzere, tüm seferlerimiz devam ettirilmektedir" denildi.

Rusya ve İsrail ile atılan adımların üstünden bir gün geçmeden gelen hain saldırıya iş dünyasının temsilcilerinden büyük tepki geldi. "Yılmayacağız" mesajı veren işadamları, "Terör ile mücadelede hükümetimize her türlü desteği vermeye hazırız" yorumunu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasından teröre kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN