Osmangazi Köprüsü açıldı, Eskihisar boşaldı

Osmangazi Köprüsü'nün ulaşıma açılması ve bayram tatili boyunca bedava olmasıyla birlikte Eskihisar'da feribotlara ilgi olmadı. Osmangazi Köprüsü'nden geçişin bedava olduğunu bilmeyenler Eskihasar'a gelerek feribotları kullandı.

Giriş Tarihi: 1.7.2016 11:45 Güncelleme Tarihi: 1.7.2016 11:49
Osmangazi Köprüsü açıldı, Eskihisar boşaldı

Osmangazi'de ise araç yoğunluğu yaşanırken, fotoğraf çektirmek isteyenler sağ şeritlerde durunca ulaşımı tehlikeye düşürdüler. Osmangazi Köprüsü gece saat 24.00'ten itibaren ulaşıma açıldı. Ulaşımın bayram tatilinin son gününe kadar ücretsiz olmasıyla birlikte ve 'da bulunan birçok kişi köprüye akın etti. Köprüyü merak edenler gece ulaşımın aksamasına neden oldular. Köprünün Yalova ve Kocaeli istikametlerinde sağ şeritler fotoğraf çektirmek isteyenlerle doldu. Herkes selfie yaparken, görevliler vatandaşları yolda durmamaları için uyardı. 3'er şeritli köprüde sağ şeritte duranlar nedeniyle zaman zaman kaza tehlikeleri de oluştu.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ'NÜN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Osmangazi Köprüsü'nde yoğunluk bugün de devam etti. Ulaşımın bedava olması nedeniyle sürücüler Osmangazi Köprüsü'nü kullandılar. Köprüde bugün de fotoğraf çektirmek isteyenler sağ şeritlerde durdular. Görevliler araçlarla yolda ilerleyerek sürücüleri uyardı. Tüm uyarılara rağmen vatandaşlar köprüde durarak fotoğraf çektirdiler. Vatandaşlar köprünün çok güzel olduğunu belirterek, "Osmangazi Köprüsü çok güzel oldu. Köprüden geçerken gururlandık" dediler.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ AÇILDI! İŞTE MUHTEŞEM KARELER

ESKİHİSAR BOŞALDI

Eskihisar'da ise Osmangazi Köprüsü'nün açılması ve geçilerin ücretsiz olmasıyla birlikte feribotlara ilgi azaldı. Köprüden bayram tatili boyunca geçişlerin bedava olması nedeniyle sürücüler Eskihisar yerine Osmangazi Köprüsü'nü tercih etti. Köprüden geçişin bedava olduğunu bilmeyenler ise feribotları kullandılar. Bazı sürücüler gazetecilerin köprünün bedava olduğunu söylemesi üzerine Osmangazi Köprüsü'nü kullanmak üzere geri döndüler. Eskihisar ile Topçular arasında 18 feribot karşılıklı olarak çalışmaya devam ediyor.

KENAN SOFUOĞLU, OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ'NDEN "HIZLI" GEÇTİ

BAYRAM TRAFİĞİNİN AKŞAM BAŞLAMASI BEKLENİYOR

9 günlük bayram tatili nedeniyle bu akşam saatlerinden itibaren TEM Otoyolu'nun istikametinde yoğunluk bekleniyor. Osmangazi Köprüsü'nün açılmasıyla birlikte İzmir istikametine gidenlerin köprüyü kullanacak olması nedeniyle rahat bir yolculuk yaşaması beklenirken, Anadolu ve Karadeniz illerine gidecek olanlar nedeniyle TEM Otoyolu'nun Ankara istikametinde ise yoğunluk yaşanması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi Köprüsü açıldı, Eskihisar boşaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN