Maliye günde yalnız bırakmıyor

Giriş Tarihi: 13.7.2016
Maliye kara günde yalnız bırakmıyor
Hükümet, iyi günde vergisini düzenli ödeyen ancak ekonomik nedenlerle darboğaza düşen patrona yardım eli uzatma rı aldı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçmte vergisini düzenli ödemiş ancak ödeme güçlüğüne düşen mükelleflere ilişkin çalışmayı da kapsayan vergi denetiminde yeni modeli Başbakan Binali 'la da paylaştı. Başbakan da, yapılacak düzenlemelere destek verdi. Firma mali sıkıntıda olduğunu belgeleriyle ortaya koyacak. Maliye geçmişteki vergi performansı, alacakları, hesapları tek tek incelenerek firmanın durum raporunu ortaya çıkaracak, banka da parası olup olmadığına bakacak.

36 AYA KADAR TAKSİT
Çalışmayı yürüten bürokratlar, "Bu çalışma iyi gününde vergisini düzenli ödeyen mükellefleri kapsıyor. Maliye kötü günde elinden tutacak. Bu tecille olacak iş değil" değerlendirmesini yaptı. Uygulamada, 36 aya kadar taksit imkânı getirilen tecil mekanizması işletiliyor. Ancak bu şirketleri rahatlatmıyor.

3 MİLYON KİŞİYE FIRSAT
Vergi, prim borçları konusunda 3 milyon vatandaşa yeni bir fırsat sunacak düzenleme de Meclis'e geliyor. Geçmişteki taksitlerini ödeyemeyenler yeniden sisteme dahil olabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maliye kara günde yalnız bırakmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN