Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maliye’de 1.500 kişiye el çektirildi

Kamudaki temizlik operasyonu ekonomiye de sıçradı. İlk adım ’ndan geldi. Vergi dairelerinde 1.500 kişiye el çektirildi. KOSGEB’de 8 müfettiş gönderildi

Giriş Tarihi: 19.7.2016
Maliye’de 1.500 kişiye el çektirildi
Hükümet, millet iradesiyle püskürtülen darbe girişiminin ardından devletin bütün kurumlarında geniş çaplı operasyon için düğmeye bastı. Bakanlar Kurulu'nun dünkü toplantısında, Paralel Yapı'nın kamudan tasfiyesi masaya yatırıldı. Devlet kurumlarına sızan Paralel Yapı'ya destek veren tek bir ismin dahi kalmaması vurgusu yapıldı. Adalet ve İçişleri Bakanlıkları'nın kamuda kendini gizleyen, terör örgütüne hizmet edenlere yönelik kapsamlı çalışması değerlendirildi.

İLK ADIM VERGİ DAİRELERİ'NDE
İlk adım 'nda atıldı. Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan sonra açıklama yapan Başbakan Binali , vergi dairelerinde çalışan 1.500 kişinin açığa alındığını bildirdi. Bakanlıkta açığa alma işlemleri önümüzdeki günlerde de devam edecek. Paralel Yapı'yla bağlantılı 8 bin şirkete yönelik de eş zamanlı operasyon başlatılacak. Bu şirketlerle bağlantılı mal devirlerini yapanlar hakkında soruşturma açılacak.

KOSGEB'DE İHRAÇ BAŞLADI
KOSGEB Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda da iki başmüfettiş görevden uzaklaştırıldı. Başkanlık ayrıca 6 müfettiş yardımcısı hakkında ihraç kararı aldı. Ayrıca açığa alınan ve haklarında ihraç kararı uygulanan personelle ilgili soruşturma başlatıldı. Çalışma Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun çeşitli birimlerinde de kapsamlı bir temizlik yapılacağı öğrenildi. Kurum yetkilileri bu konuda 'ndan güvenlik soruşturmasına ilişkin dosyayı beklediklerini ifade etti.

TEK BİR KRİPTO KALMAYACAK
Devlet Memurları Kanunu'nda yapılacak düzenlemeyle kamuda tespit edilen kriptolar temizlenecek, memuriyetten çıkarılacak. Kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütlere kullandıranlar, propagandasını yapan herkesin işine son verilecek. İllegal yapılarla ilişkisi olanlar kamuda görev alamayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maliye’de 1.500 kişiye el çektirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN