Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçıdan 150 bin müşteriye mektup

TİM’e bağlı 60 ihracatçı birliği, FETÖ’nün darbe teşebbüsünün yabancı yatırımcılar üzerindeki etkisini kırmak için harekete geçti. 150 bin müşteriye “’de üretimde sorun yok” mektubu yollanacak

Giriş Tarihi: 20.7.2016
İhracatçıdan 150 bin müşteriye mektup
Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe teşebbüsünün ekonomide tahribata yol açmaması için İhracatçılar Meclisi (TİM) harekete geçti. Yabancı müşterinin 'yle ilgili kafasında soru işareti kalmaması amacıyla mektup hazırlandı. "Tüm ticari ortaklarımıza duyuru" başlıklı mektup, ilk etapta hazır giyim sektörüne yönelik olarak yazıldı. Daha sonra aynı mektubu 60 ihracatçı birliği de müşterilerine yollayacak. Böylece, yurtdışındaki 150 bin yabancıya "'de üretimde sorun yok" mesajı verilecek.

YABANCI BASINA İLAN
Mektupta, Türkiye'de demokrasinin gücü pekiştirilip, Türk ihracatçılarının ticari ortaklarına ekonominin sağlam olduğu anlatılacak. Yurtdışındaki önemli gazetelere Türkiye'deki demokrasinin gücüne dair ilan verilmesi de planlanıyor. Ayrıca TİM, yarın saat 14.00'te 60 ihracatçı birliğinin başkan ve üyeleriyle toplantı düzenleyecek. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Yabancı gazetelerin temsilcilerini de çağıracağız. Amacımız yurtiçi ve yurtdışına mesaj vermek. Yurtdışındaki yol haritamızı açıklayacağız" dedi. İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Hikmet Tanrıverdi de, "Mektubu ilk etapta hazır giyim devlerine göndereceğiz. Ancak tüm ihracatçı birlikleri bu mektubu kullanabilir" diye konuştu.

Tanrıverdi, mektubun ilk etapta hazır giyim sektörüne yönelik olarak hazırlandığını söyledi. Tanrıverdi, "Yabancı müşterilerimize şirketlerimizin üretimden ihracata her alanda günlük faaliyetini aksatmaksızın sürdürdüğünü açıkladık" dedi. Mektup müşterilere İngilizce olarak gönderilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçıdan 150 bin müşteriye mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN