Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruslar haberleri yalandı

Bu sabah Rusya’da yayımlanan “İzvestiya” gazetesinde yayınlanan açıklamasında ’nin Rus turistlere 2016 yılında açılmasının mümkün olmayacağını ifade eden Rusya Tur Operatörleri Birliği Yürütme Müdürü Maya Lomidze, birkaç saat sonra bu beyanın geçerli olmadığı düzeltmesini yaparak, ’de herhangi yeni bir kargaşa yaşanmaması durumunda Ağustos ortalarında ’ye charter seferlerine başlanabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 02:06
Ruslar haberleri yalandı

ÖNCE AÇIKLADI, SONRA YALANLADI

Önceki açıklamaları yalanlayarak bu sefer Rusya hükümetinin resmi yayın organı "Rosiyskaya Gazeta" gazetesine konuşan Lamidze, "14 Temmuz tarihinde Moskova'da Rus ve Türk heyetleri arasında turizm konusunda güvenlik teminatı meselesi elbette ele alındı. Ancak bu görüşmelerde destinasyonunu 2016 yılında hiç açılmayacağını ben söylemedim. Sadece Rusya açısından güvenliğin ön planda bulunduğunu ve başarısız darbe girişimi ardından bu konunun daha da güncel hal aldığını vurguladım.

Dolayısıyla bundan sonra 'de herhangi yeni bir kargaşa çıkmadığı taktirde iki ülke yetkilileri Ağustos ortalarına doğru hem normal sefer sayılı uçuşlarla, hem de charter seferlerle 'ye turist taşınması konusunda anlaşabılır. Rusya'daki bazı gazeteler benim sözlerimi çarpıtmış" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslar haberleri yalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN