Türkiye'nin en iyi haber sitesi

538 STK’dan demokrasi nöbeti

TOBB 538 sendika, meslek ve STK temsilcisiyle birlikte Meclis’i ziyaret etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Demokrasi nöbetine devam ediyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 21.7.2016
538 STK’dan demokrasi nöbeti
Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 'nin önde gelen 538 sendika, meslek ve sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcisiyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne () ziyarette bulundu. TBMM Başkanı İsmail Kahraman temsilcileri TBMM Tören Salonu'nda kabul etti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Cuma gecesi oluşan demokrasi mutabakatının devam etmesini talep etmek üzere Gazi Meclisimiz'deyiz. Bundan böyle ülkemizin geleceği için adımlar atılırken, bugünkü demokrasi mutabakatı hiç unutulmasın. Ortak akıl daim olsun" dedi.

'VATAN HAİNLERİ BOMBALADI'
STK'ların darbe girişimine karşı ortak açıklamasını okuyan Hisarcıklıoğlu, TBMM'nin vatan hainleri tarafından tarihinde ilk kez bombalandığını, ancak kahramanca direndiğini belirtti. Demokrasi ve hukuk devleti olmadan STK'ların var olamayacağını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin geleceği için demokrasi dışında bir seçenek görmediklerini söyledi. Halkın, darbe girişiminin başladığı cuma gecesinden sabahın ilk ışıklarına kadar direnmesinin ülkenin geleceğine dair herkesi umutlandırdığını anlattı. Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti: "Ülkemizin bütün demokratik kurumları ve milletimiz, saldırı karşısında demokrasimizi sahiplendi. Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız ve Başbakanımız'dan başlayarak Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi partilerin genel başkanları ve kitle örgütleri ilk andan itibaren dik durarak, darbecilerin hesabını boşa çıkardılar." Darbe girişiminin yaşandığı gece oluşan demokrasi mutabakatının devam etmesini talep etmek üzere Gazi Meclise geldiklerine işaret eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Bundan böyle ülkemizin geleceği için adımlar atılırken, bugünkü demokrasi mutabakatı hiç unutulmasın. 538 sendika konfederasyonu, meslek ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi olarak demokrasi nöbetine devam ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
538 STK’dan demokrasi nöbeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN