Darbe gecesi Renault'dan Vali'ye

Giriş Tarihi: 21.7.2016 10:36
Darbe gecesi Renault'dan Vali'ye telefon

Valisi İzzettin Küçük, başarısız darbe girişiminin yaşandığı gece Renault'un Genel Müdürünün kendisini cep u ile arayıp, "Üretimi durdurayım mı?" diye sorduğunu açıkladı.

'ya yeni atanan Vali İzzettin Küçük basın mensuplarıyla tanışma yemeğinde bir araya geldi. Burada konuşma yapan Vali Küçük, geçtiğimiz hafta yaşanan başarısız darbe girişimini değerlendirdi.

"Kabusta, milletimiz destan yazdı" diyen Küçük, "Milletimiz 15 Temmuz'da, çapulcu terörist faaliyeti geri çevirdi. Bazı prangaların kırılması ve kurtuluş için bir fırsat yakalandı. Aksi halde bunlardan kurtulmak zaman alacaktı" dedi.

RENAULT ÜRETİMİ DURDURMAK İÇİN ARADI

İzzettin Küçük olayların yaşandığı anlarda Renault'un Genel Müdürünün ile kendisini arayıp, "Faaliyeti dururayım mı?" diye sorduğunu belirtip, 'Ben, 'Devam durdurmayın devam edin' dedim. Üretimi durdurmadılar. Devam ettiler. Bursa'da hiçbir fabrikada üretim durmadı. Bunlar insanlara güvendir. Yarın ve sonraki günlerde daha da güçleneceğimize inanıyorum" dedi.

MEDYA ÇOK ETKİLİ OLDU

Vali Küçük, bu ve milletin başarısı için anıt yapılmasının gerektiğini söyleyerek, medyanın önemli bir performans sergilediğini ifade etti.

Vali Küçük, "İnsanların sokağa dökülmesinde televizyonların ve internetin etkisi oldu. Çeteciler birkaç televizyonu bastı. Basın mensupları kahramanca işlerini yaptılar. Evlerine gitmediler. Bu galibiyette basının çok öneli yeri var" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe gecesi Renault'dan Vali'ye telefon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN