Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev projeler hız kesmeyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "OHAL de dahil tüm düzenlemeler, yabancı yatırımcıların 'ye ilgilerinin devamı ve 2023 hedeflerine sağlıklı yürüme yolunun açılması demektir." dedi.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 16:00 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 16:11
Dev projeler hız kesmeyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, olağanüstü hal (OHAL) de dahil tüm düzenlemelerin daha çok yatırım yapılması, yabancıların yatırım ortamının iyileşmesi nedeniyle 'ye olan ilgilerinin devamı ve 2023 hedeflerine daha sağlıklı yürümenin yolunun açılması anlamına geldiğini bildirdi.

Bakan Arslan, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, OHAL kararının hiçbir şekilde vatandaşı sıkıntıya sokmayacağını, tam tersine devleti, sıkıntıya sokmak isteyen, vatandaşın üzerine ateş açan adeta akıl tutulmasıyla vatandaşla karşı karşıya gelmek isteyenlere karşı mücadele için olduğunu vurguladı.

OHAL de dahil tüm düzenlemelerin daha çok yatırım yapılması, yabancıların yatırım ortamının iyileşmesi nedeniyle 'ye olan ilgilerinin devamı ve 2023 hedeflerine daha sağlıklı yürümenin yolunun açılması anlamına geldiğine dikkati çeken Arslan, şöyle konuştu:

"Biz, Ulaştırma Bakanlığı olarak ne yapacağız? Bugüne kadar olduğu gibi her türlü set ve ket vurulmak istenmesine rağmen biz yatırımlarımızı devam ettirdik. Bugün de aynı hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 26 Ağustos'ta açılmasıyla ilgili en ufak bir sıkıntımız yok, işler rayında yürüyor. 20 Aralık'ta Avrasya Tüneli'nin açılmasıyla işlemlerimiz yolunda yürüyor, bütün çalışmalar devam ediyor. Bunların devamındaki Çanakkale 1915 Köprüsü de dahil büyük projelerimizin bir an önce bitirilmesi, insanımızın refahının yükseltilmesi adına hayata geçirilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Herkes bilsin ki 'de yatırımlar, insanlarımızın refahının, ekonomisinin yükseltilmesi, ulaşılabilirliğin ve erişebilirliğin hızlandırılması içindir. Bunlardan en önemli projelerden biri İstanbul'a yeni havalimanıdır. Burada da tüm çalışmalar 24 saat boyunca olanca hızıyla 16 bin kişinin çalışmasıyla devam ediyor. Önümüzdeki yıl da yaklaşık 30 bin kişi çalışacak. Böylece 2018'in ilk yarısında orayı da hizmete sokacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev projeler hız kesmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN