EPDK’dan darbe fırsatçılarına ceza

Giriş Tarihi: 21.7.2016
EPDK’dan darbe fırsatçılarına ceza
Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz si hizmet vermeyen veya fahiş fiyata satış yapan bazı akaryakıt istasyonlarına ceza kesmeye hazırlanıyor. Darbe girişiminin olduğu gece bazı akaryakıt istasyonlarının hizmet vermediğini, bazılarının da fahiş fiyatla akaryakıt sattığını tespit ettiklerini belirten EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Bu konuda vatandaşlarımızdan da çok sayıda şikâyet dilekçesi geldi. Vatandaşı mağdur eden bu istasyonlar ile ilgili işlemleri başlatacak ve gerekli gördüğümüz takdirde ceza keseceğiz. Bir akaryakıt istasyonu böyle bir gecede hizmet vermeyecek de ne hizmet verecek? Bu durum hiçbir gerekçe ile savunulamaz" diye konuştu.

OTOMASYONLA BELİRLENİYOR
Otomasyon üzerinden o gece hizmet vermeyen akaryakıt istasyonlarını tek tek belirleyeceklerini belirten Yılmaz, "Gerekli görülen istasyonlara da mevzuattan doğan cezayı uygulayacağız" dedi. Söz konusu benzin istasyonlarının ruhsatlarının iptalinin gündeme gelebileceği belirtiliyor.


TOPLU HAREKET YOK
EPDK Başkanı Yılmaz, toplu bir hareket gözlemediklerini, tek tek bayileri incelediklerini kaydetti. Önceki gün FETÖ bağlantılı 25 kişinin görevden alındığını hatırlatan Yılmaz, "Bu sayı artacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EPDK’dan darbe fırsatçılarına ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN