Artık tüm tek yürek

Darbecilere karşı halkın kazandığı zafer ’yi tek yumruk yaptı. TİM Başkanı Büyükekşi, “Tüm tek yürek oldu. Bu hava ekonomide de kendini gösterecek” dedi

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Artık tüm Türkiye tek yürek
Türk halkının darbeci teröristlere karşı kazandığı 'zafer' her yerde olduğu gibi iş dünyasında da bir Kuva-i Milli'ye ruhu yarattı. İşadamları, darbenin atlatılmasından sonra işlerine daha çok sarılmaya başladı. Binlerce şirketi temsil eden dernek ve kuruluşlar da arka arkaya darbeye karşı mücadele ettiklerini ve bundan sonra olabilecek darbelere de daha çok güçlü şekilde sokaklarda olacaklarını açıklıyor.

ARTIK DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Daha önce derneklerle birlikte darbeye karşı toplantılar yapan İhracatçılar Merkezi (TİM) dün de 65 bin ihracatçı üyesiyle darbeyi lanetleyen bir başka toplantı yaptı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ev sahipliğinde ve TİM'e bağlı 60 İhracatçı Birlik Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, darbe girişimini ve FETÖ'yü lanetleyen ihracatçılar, belirledikleri 7 maddelik yol haritasını da paylaştı. 65 bin ihracatçının her şeye 14 Temmuz'da kaldığı yerden ama daha fazla gayretle devam ettiklerini söyleyen Büyükekşi "Milletimizin sağladığı birlik ve beraberlik kendisini ekonomide de, ihracatta da gösterecektir. İhracatçılarımız alıcılarına siparişlerini hiçbir şey olmamış gibi zamanında teslim edecektir. Geçen haftaya göre ihracatımız ilk 3 günde yüzde 33 artış göstermiştir" dedi ve sözlerine şöyle devam etti "Önümüzdeki dönemde yine en önemli ticaret partnerimiz olan AB ile ikili siyasi ve ticari ilişkilerimizin aynı şekilde devam edecektir." 3 ay süre ile ilan edilen Olağan Üstü Hal için de konuşan TİM Başkanı "Bu karar, demokratik bir hukuk devleti olan Cumhuriyeti'nde istikrarın ve güvenliğin hızlı bir şekilde yeniden tesis edilmesi adına alınmıştır. Benzer bir karar 8 aydır Fransa'da uygulanmıştır, 6 ay da uzatılmıştır" dedi ve ekonominin dinamiklerinde normal işleyişi bozacak herhangi bir değişim yaşanmayacağına olan inançlarının tam olduğunu belirtti.

ÇİFTÇİ DARBEYE KARŞI
Ziraat Odaları Birliği de, 81 ilde aynı anda düzenlenen basın toplantısıyla "Darbenin Karşısında: Demokrasinin ve Milli İradenin Yanındayız" ortak bildirisini kamuoyuyla paylaştı. TZOB Genel Başkanı Bayraktar, "15 Temmuz darbe girişimini Başbakanımızın da ağzından duyar duymaz; uygulamaya konulan hain plana, bütün teşkilatımız ve temsilcisi olduğumuz 4.5 milyon çiftçimizin adına tepkimizi anında koyduk" dedi. Darbe girişimini Başbakan Binali Yıldırım'ın da ağzından duyar duymaz 4.5 milyon çiftçi adına tepkilerini anında koyduklarını belirten Bayraktar, "Darbeyi asla kabul etmediğimizi kamuoyuyla paylaştık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık tüm Türkiye tek yürek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN