Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'nin önü şimdi daha parlak"

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, ülkede yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunarak, "Böyle bir terörist girişimin 'yi istikrarsızlığa savurmamış olması, önümüzdeki günlerin daha parlak olacağının habercisidir" dedi.

Giriş Tarihi: 22.7.2016 15:18
Türkiye'nin önü şimdi daha parlak

'de bir haftadır yaşanan gelişmelerin Turkcell'e olası etkileri konusunda açıklama yapan Terzioğlu, "Bu olayların kısa vadeli bazı etkileri söz konusu olabilecekse de, uluslararası kamuoyunun bilmesi gereken şudur: Bu başarısız bir darbe girişimidir, ekonomimiz ve finansal kurumlarımız ayaktadır ve görevlerinin başındadır. Böyle bir terörist girişimin 'yi istikrarsızlığa savurmamış olması, önümüzdeki günlerin daha parlak olacağının habercisidir; bu da bize cesaret veriyor" dedi.

Başarısız darbe girişiminin, tüketici eğilimlerinde veya Turkcell'in operasyonlarında herhangi bir etkisi olmadığını ifade eden Terzioğlu, iletişim ağının ayakta olduğunu ve kesintisiz olarak işleyişini sürdürdüğünü belirtti. Müşterilerinin ürün ve servislere talepleri, akıllı cihazlara olan ilgisi ve kullanım alışkanlıklarında bir değişiklik olmadığını vurgulayan Terzioğlu, tüketici harcamalarına yönelik olarak halihazırda bir tehdit görmediklerini kaydetti.


"3 YILLIK İHTİYAÇLARIMIZIN FİNANSMANINI GÜVENCEYE ALMIŞ BULUNUYORUZ"-

Terzioğlu, şöyle devam etti:

"Turkcell olarak, planladığımız yatırımlar ve uluslararası satın alma planları da dahil olmak üzere, önümüzdeki 3 yıllık ihtiyaçlarımızın finansmanını güvenceye almış bulunuyoruz. Geçen yıl uluslararası piyasalardan kaynak sağlamıştık. Tedarikçilerimize ön ödemelerimizi yapmış bulunuyoruz. Geçtiğimiz birkaç haftada, likidite konusunda yeni adımlar attık ve çok olumlu koşullarda yapılandırılmış çapraz kur takası işlemleri gerçekleştirerek kur farkı risklerine karşı tedbir aldık. Bütün bu veriler göz önüne alındığında ve sorumlu finansal yönetimimiz çerçevesinde, likidite konusunda yeni adımlara ihtiyacımız olmayacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıl attığımız adımlar da, kurdaki uluslararası etkilerden kaynaklanabilecek dalgalanmalara karşı Turkcell'in elini güçlendirecektir.Uluslararası piyasalara erişimimizde herhangi bir sıkıntı yoktur.Bütün bu gelişmeler ışığında bugün geleceğe daha güvenli bakıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'nin önü şimdi daha parlak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN