Şirketler bir bir ayıklanacak

FETÖ’ye kaynak sağlayan şirketler bir bir bulunacak. Bu kurumlar ya kapatılacak ya da soruşturma açılıp gerekli işlemler yapılacak

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Şirketler bir bir ayıklanacak
Gümrük ve Bakanı Bülent Tüfenkci, "FETÖ terör örgütüne müzahir, onlara finansal kaynak sağlayan şirketler bir bir bulunup ya kapatılacak ya da haklarında soruşturma açılıp gerekli işlemler yapılacak" dedi. Tüfenkci, darbeye karşı herkesin el birliğiyle karşı durduğunu kaydederek, şöyle konuştu: "Bütün 'yı oluşturan bütün unsurlarımız Alevi'siyle, Sünni'siyle Kürt'üyle, Türk'üyle bu gün ayrıştırmak isteyen, fitne sokulmak isteyen bütün Malatyalı hemşehrilerimiz tek vücut olarak darbeye karşı dirençlerini göstermişler ve bu meydanları, bu sokakları doldurmuşlardır. Çünkü Malatyalı hemşehrilerimiz biliyorlar ki iktidar ancak milletin iradesiyle değişebilir. Eğer hakimiyet milletinse millete rağmen hiçbir şey olmayacağını bu meydanda buradaki bütün hemşehrilerimiz bütün 'ye göstermiş oldular. Dolayısıyla darbede önemli bir rol verilen Malatya'daki darbecilere fırsat vermemeleri bakımında da belki ileride darbe tarihi yazıldığında çok önemli rol aldıklarını görecekler."

SIKIYÖNETİM DEĞİL
Olağanüstü hal kararına da değinen Tüfenkci, "Bu kararın alınma sebebi birilerinin iddia ettiği gibi milletin hürriyetlerini kısıtlama değildir. Birilerinin iddia ettiği gibi bu sıkıyönetim değildir. Bu kurumların daha hızlı karar alıp uygulaması demektir. Ticaret yine devam ediyor. Millet yine alış verişini sürdürüyor. Ekonomik hiçbir kısıtlama olmadan olağanüstü halle bir takım yapılandırmaları hızlı bir şekilde yapma adına bu kararı aldık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirketler bir bir ayıklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN