Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜSİAD’dan demokrasi ilanı

TÜSİAD, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından algısını güçlendirmek için Fransa, Almanya, ABD ve İngiltere’nin önemli gazetelerine demokrasi ilanı verdi

Giriş Tarihi: 26.7.2016
TÜSİAD’dan demokrasi ilanı
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından uluslararası kamuoyunu ile ilgili doğru yönlendirebilmek ve algısını güçlendirmek amacıyla ABD, Almanya, Fransa ve İngiltere'nin önemli gazetelerinde "'de Demokratik Anayasal Düzeni Korumak" başlıklı bir ilan yayımladı. Financial Times, Le Monde, Washington Post ve Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetelerinde yayımlanan ilanlarda, darbe girişimine karşı Türk halkının, siyasi partilerin ve tüm kurumların demokrasiye sahip çıkma iradesinin, Türkiye'nin küresel düzeydeki konumu ile AB üyelik sürecinin öneminin altı çizildi. TÜSİAD'ın bu konuda bir de iletişim çalışması başlattığı bildirildi.

ÜÇ DİLDE YAYIMLANDI
TÜSİAD'ın İngilizce, Almanca ve Fransızca yayımlanan gazete ilanında, darbe girişiminin başarısız olduğu belirtildi. İlanda ayrıca küresel ekonomik krizin yarattığı belirsizliklere ve artan jeopolitik risklere rağmen Türk ekonomisinin büyük bir dayanıklılık sergilediği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD’dan demokrasi ilanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN