Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kale’den 59. yılda 3 yeni tesis yatırımı

Kale Grubu, 59. kuruluş yıldönümünde üç yeni tesis için 145 milyon TL’lik yatırım yaptı. Grup Başkanı Zeynep Bodur Okyay, “Bu ülkemize güvenimizin kanıtı” dedi

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Kale’den 59. yılda 3 yeni tesis yatırımı
Kale Grubu'nun 59'uncu Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Seramik Bayramı etkinlikleri, ikinci gün açılış ve temel atma töreniyle devam etti. Kale Grubu tarafından toplam yatırım tutarı 145 milyon TL'yi bulan granit fabrikası ve duvar karosu masse hazırlık tesislerinin açılışı gerçekleştirilirken, sinterflex fabrikasının da temeli atıldı. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, açılışını yaptıkları tesislerin 'ye güvenlerinin kanıtı olduğunu belirterek, "59 yıl önce katıldığımız sanayi kervanında milli projelerle, katma değer artırıcı yeni yatırımlarla yola devam edeceğiz, durmayacağız. Bu yatırımlarla birlikte tüm grupta 2019 yılına kadar yapacağımız yatırımların tutarı 400 milyon liraya yaklaşacak" dedi.

GÜVEN ORTAMI ANLATILMALI
15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 'nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini belirten Okyay, üretim ve istihdamın devamı için özellikle yabancı yatırımcılara güven ortamının anlatılması gerektiğini vurguladı. Çan'daki seramik bayramı için yabancı ortakları ve tedarikçilerini davet ettiklerini kaydeden Okyay, "Hepsine mektup gönderdik. 'Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz, gelmezseniz anlarız ama ülkemizde hayat da üretim de devam ediyor' dedik. Sadece 1-2 tanesi gelmedi. İtalya, İspanya ve Almanya'dan en üst düzeyden katılım oldu" diye konuştu.

SİNAİ MÜLKİYET KANUN TASARISI 3 AYA YASALAŞACAK
Kale Grubu 59. Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Seramik Bayramı etkinliklerine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sanayicilere, yerli ve yabancı yatırımcılara seslenerek, "'de her şey yolundadır, her şey normaldir, yatırımlarımıza devam edelim, aldığımız kararları asla ertelemeyelim. Göreceksiniz Türkiye'de yeni yatırımların hızla arttığı, sanayi üretiminin hızlandığı bir döneme gireceğiz" dedi. Yabancı yatırımcı için büyük önem taşıyan Sinai Mülkiyet Kanun Tasarısı'nı uluslararası normlara uygun olarak hazırladıklarını aktaran Özlü, tasarıyı ekim-kasım aylarında yasalaştırmayı planladıklarını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kale’den 59. yılda 3 yeni tesis yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN