Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lloyds 3 bin kişiyi işten çııyor

Giriş Tarihi: 28.7.2016 16:09

İngiliz Lloyds Bankacılık Grubu 2017 yılının sonuna kadar 200 şubenin kapatılacağını ve 3 bin kişinin işten çıılacağını bildirdi

Bankadan yapılan açıklamada, 2017 yılının sonuna kadar toplam 200 şubenin kapatılmasına, 3 bin kişinin de işten çıılmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, bankanın bu yılın ilk yarısında karını artırmasına rağmen 23 Haziran'da yapılan Avrupa Birliği () referandumunda birlikten çıkış kararı alınmasının yarattığı belirsizlik nedeniyle operasyonlarda küçülmeye gidilmesine karar verildiği kaydedildi.

Banka bu yılın ilk yarısında vergilendirme öncesi 2,5 milyar sterlin kar kaydetti. Geçen yılın ilk yarısında bankanın vergilendirme öncesi karı 1,2 milyar sterlin seviyesindeydi.

Konuya ilişkin olarak bankanın Üst Yöneticisi Antonio Horta-Osoria, "AB referandumu sonrasında İngiliz ekonomisinin görünümü belirsiz. Referandumun tam etkisi önümüzdeki dönemde AB ile yapılacak müzakerelere, politik ve siyasi gelişmeler gibi farklı faktörlere bağlı. Büyümenin hız kesmesi olası." ifadelerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lloyds 3 bin kişiyi işten çıkarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN