Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı yatırımcı 'den memnun

Japon lastik firması Sumitomo Rubber Üst Yöneticisi Norifumi Fujimoto, 'deki yatırımlarını stratejik gördüklerini belirterek, "'de iş yapmaktan memnunuz. 'nin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 28.7.2016 15:44
Yabancı yatırımcı Türkiye'den memnun

Japon şirketin yerli ortağı Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu'ndan (AKO) yapılan açıklamaya göre, iki şirketin Çankırı'daki fabrikası yeni yatırımlarla büyütülerek 2019'da günlük 32 bin araç lastiği üreten kapasiteye ulaştırılacak.

'de iş yapmaktan memnun olduklarını belirten Fujimoto, söz konusu yatırıma ilişkin, "Üzerimize düşeni yapmak için her türlü gayreti sarf ediyoruz. Bu fabrika her geçen gün büyüyor ve Türk ekonomisinin dinamizmi, Anadolu'nun ortasında yükselen bu üretim vahasında kendisini gösteriyor. Ayrıca, şevkle çalışan personelimizle birlikte istikrarlı bir şekilde üretim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Sadece fabrikamız için değil, tüm 'nin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

AKO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan da söz konusu fabrika için 500 milyon dolarlık yatırım öngörüldüğünü kaydederek, "Fabrika geçen yıl faaliyete geçti. İkinci faz inşaat tamamlanmak üzere. 2019 yılı sonu itibarıyla 8 üretim hattının devreye alınmasını hedefliyoruz. Yapılacak yatırımlarla şu anda 923 olan çalışan sayımız 2019'da 2 bine, günlük üretilen lastik sayısı da 4 binden 32 bine çıkacak." ifadelerini kullandı.

Özcan, ekonomisine güven duyduklarını, Japonların da bu konuda herhangi bir endişe taşımadıklarını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı yatırımcı Türkiye'den memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN