Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Brexit sigortacılığı da olumsuz etkileyecek

Avrupa’nın en büyük sigorta sektörüne sahip olan ’nin AB’den çıkışı (Brexit) küresel sigortacılığı da olumsuz etkiliyor. Brexit'in etkileri tüm küresel sigorta şirketlerine yansıyacak

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Brexit sigortacılığı da olumsuz etkileyecek
halkı 23 Haziran referandumunda "ayrılık" kararı alarak (Brexit) dünyayı şaşırttı. Referandumun ardından pound düşüşe geçerken, bu kararın İngiliz ve İngilizlerle çalışan şirketleri nasıl etkileyeceği soruları gündeme gelmeye başladı. Sigortacı Gazetesi'nin haberine göre İngiltere sigorta sektöründe çalışan sigortacıların, brokerlerin ve servis sağlayıcıların üçte ikisi AB'den ayrılmanın "işleri kötü etkileyeceğini" söylüyor. Bu durum tabii olarak küresel sigorta sektörünü de etkileyecek.

HİSSELER DÜŞÜŞTE
Brexit'ten en büyük darbeyi hayat sigortası şirketleri aldı. Londra'da Aviva, Legal & General ve Standard Life hisseleri %15'in üzerinde düşerken Kıta Avrupası şirketleri Axa ve Generali'nin de hisseleri negatif etkilendi. Pazarlardaki etkiden ABD'li sigortacılar da yakayı kurtaramadı. MetLife ve Prudential hisseleri %7, Londra'da büyük varlıkları bulunan AIG hisseleri %4.7 düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brexit sigortacılığı da olumsuz etkileyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN