Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borsada 120 kişinin işine son verildi

Borsa Başkanı , FETÖ üyesi olduğunu tespit ettikleri her kademeden çalışanın işine son verdiklerini, şu ana kadar yaklaşık 120 personelin iş akdini fesh ettiklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 1.8.2016 14:01 Güncelleme Tarihi: 1.8.2016 15:45
Borsada 120 kişinin işine son verildi

Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Himmet , AA Finans Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"FETÖ üyesi olduğunu tespit ettiğimiz her kademeden çalışanın işine son verdik" diyen Karadağ, şu ana kadar yaklaşık 120 personelin iş akdini fesh ettiklerini açıkladı.

ŞÜPHELİ İŞLEMLERİ SPK'YA BİLDİRİYORUZ

Tespit edilen şüpheli işlemleri anlık olarak SPK'ya bildirdiklerini söyleyeyen Karadağ, SPK harici açıklamalara itibar etmemek gerektiğini vurguladı.

YABANCI YATIRIMCI SAYISINDA CİDDİ DÜŞÜŞ YOK

Temel göstergelerin çok sağlıklı ve sağlam işlediğini belirten Karadağ, yabancı yatırımcı sayısında ciddi bir azalma olmadığını kaydetti.

Karadağ, borsada darbe girişiminin etkilerinin ciddi anlamda telafi edilmiş durumda olduğunu ifade etti.

Karadağ 15 Temmuz gecesi Borsa İstanbul'un İstinye'deki binasında yaşananları şöyle açıkladı:

"15 Temmuz gecesi darbeci askerler bomba ihbarı olduğunu belirterek güvenlikten içeri girerek güvenlik güçlerini etkisiz hale getirmişler ve bizim sistemleri de kapatmaya çalışmışlar. Kısa sürede emniyete haber vermemizle beraber halk da Borsa önünde toplanmaya başlayarak darbecilere karşı Borsayı savundular."

"FETÖ ÜYELİĞİNİ TESPİT ETTİKLERİMİZ BORSAYA ALINMADI"

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı : "Darbe girişiminden sonra,olağanüstü önlem almamız gereken bir işlem gerçekleşmedi Allah'a şükür. FETÖ üyeliğini tespit ettiğimiz her düzeyde Borsa çalışanı, tespit edildiği andan itibaren ertesi gün borsaya alınmadı. Tespit edilen şüpheli işlemleri ise zaten anlık olarak SPK'ya bildiriyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borsada 120 kişinin işine son verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN