Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün İK’sı çözülmeye başladı

Giriş Tarihi: 2.8.2016
FETÖ’nün İK’sı çözülmeye başladı
Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/lel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonla kanlı terör örgütünün insan kaynakları (İK) yapılanması da çözüldü. Devlet kurumlarına örgüt elemanlarını yerleştirmek amacıyla kurulduğu ve İK departmanı gibi kullanıldığı ileri sürülen bir dernekle ilgili soruşturma kapsamında, örgüt tarafından işe yerleştirildiği tespit edilen 3'ü kadın 29 kişi gözaltına alındı.

ÖRGÜTE YAKINLIK PUANI
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, merkez Nilüfer ilçesinde bulunan bir insan kaynağı derneği ile operasyonda gözaltına alınan 11 yönetici ve çalışanın adreslerinde ele geçirilen yaklaşık 10 bin kişilik özgeçmiş havuzunu ve dijital materyalleri incelemeye aldı. Dijital materyallerdeki şifreleri çözen ve özgeçmiş havuzundaki isimlerle karşılaştıran ekipler, 29 kişinin FETÖ tarafından fiziksel ve kişisel özelliklerinin uygunluğuna göre gelecekte örgütün amaçlarına hizmet etmek amacıyla bazı kamu kurumlarında işe yerleştirildiğini belirledi. Ekipler bu kapsamda öğretmen, polis, zabıt katibi, gardiyan ve vergi memurlarından oluşan 3'ü kadın 29 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda ele geçirilen özgeçmiş havuzu ve dijital materyallerde yapılan incelemelerde, dernek yöneticilerinin, kendilerine öz geçmişini bırakan kişilerle mülakat yaptıkları, bu kişiler için FETÖ'ye yakınlıkları ve referanslarına göre 1'den 5'e kadar puan verdikleri tespit edildi. Bu puanlamaları öz geçmişlere not olarak düştükleri, yüksek puan alan kişileri örgütün amaçları doğrultusunda kamu kurumlarına yerleştirdikleri ortaya çıktı.

51 MİLYONLUK OPERASYON
Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi polisleri eli kanlı terör örgütüne yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Polisler, eğitim ve finans alanında FETÖ'nün kasalarını yöneten Kılıç ve adamlarının İstanbul ve Çorlu'daki çok sayıda adrese baskın yaptı. Düzenlenen baskınlarda kuryeliği yaptığı tespit edilen 4 kişi, 50 milyon TL çek-senet ve 1 milyon TL nakit para ile yakalandı. Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi, milyonlarca liralık para, mülk ve otomobili başkalarının üzerine geçirdiği tespit edilen FETÖ üyerlerine yönelik operasyonlarını sıklaştırdı. Kaçak durumunda olan terör örgütünün kasası konumundaki Murat Kılıç ise her yerde atanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün İK’sı çözülmeye başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN