Halkbank’ın aktifi 200 milyar TL’yi aştı

Giriş Tarihi: 2.8.2016
Halkbank’ın aktifi 200 milyar TL’yi aştı

Yılın ilk yarısını 1.56 milyar TL net kârla tamamlayan Halkbank, toplam aktiflerini yüzde 6.7 artırarak 200 milyar TL’ye çıkardı. Toplam krediler ise yüzde 10.2 artışla 183.4 milyar TL oldu

Sektördeki güçlü pozisyonunu koruyan ve ikinci çeyrek sonunda da leriyle uyumlu sonuçlar elde eden Halk Bankası, yılın ilk yarısını 1 milyar 566 milyon TL net kârla tamamladı. 2015 yılı sonuna göre toplam aktifleri yüzde 6.7 artışla 200.4 milyar TL'ye ulaşırken, toplam kredileri aynı dönemde yüzde 10.2 artışla 183.4 milyar TL'ye yükseldi. Bankanın toplam mevduatı ise 130.5 milyar TL oldu. Halkbank, KOBİ kredilerinin de dâhil olduğu toplam ticari kredilerini 2015 yılsonuna göre yüzde 10.7 artışla 110.4 milyar TL'ye yükselterek üreten Türkiye'nin destekçisi olmaya devam etti.

GÜÇLÜ MALİ DURUŞ SÜRÜYOR
2016 yılı için belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Ali Taşkesenlioğlu, "Ülkemizin demokratik sistemini hedef alan darbe teşebbüsü karşısında güçlü mali duruşumuzu sürdürecek tedbirleri alırken ülkemizin finansal sisteminin derinliğini, sağlıklı makro göstergelerini ve bankamızın değerini her zamankinden daha fazla yurtdışındaki iş ortaklarımıza ve yatırımcılarımıza anlatmalıyız" dedi.

YURTDIŞI ATAĞI SİNGAPUR'DA
Halkbank likiditesini artırmak ve yurtdışından kaynak temini amacıyla son bir ayda eurobond ve sendikasyon kredisi yoluyla toplamda 1.2 milyar dolar tutarında kaynak sağladı. Halkbank markasını sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde farklı paydaşlarla buluşturmayı sürdürdüklerini belirten Taşkesenlioğlu, şunları söyledi, "'daki tescil işlemleri tamamlanan Temsilcilik Ofisi'mizin faaliyete başlaması bankacılık vizyonumuzun yurtdışına taşınması açısından önemli bir gelişme oldu."

EKONOMİK SEFERBERLİK
Halkbank olarak, ülkemizi hedef alan terör girişimlerinin başarılı olmasına mahal vermemek için ekonomik seferberlik başlattıklarını belirten Ali Fuat Taşkesenlioğlu, hassas bir dönemde kesinleşen ikinci çeyrek rakamlarından memnuniyet duyduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank’ın aktifi 200 milyar TL’yi aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN