TÜBİTAK’a operasyonu

Giriş Tarihi: 4.8.2016
TÜBİTAK’a polis operasyonu

FETÖ’nün üssü TÜBİTAK MAM’a operasyon düzenlendi. Kurumdaki birçok belge ve dokümana el konulurken, 9 kişi gözaltına alındı

Paralel Yapı'nın ihanet üssü haline gelen TÜBİTAK'a yönelik operasyonları başladı. SABAH'ın son günlerde birçok skandalını ortaya çıkardığı kurum 4 koldan incelemeye alındı. Son olarak Gebze'de bulunan Bilimsel ve k Araştırma Kurumu Marmara Araştırma 'ne (TÜBİTAK MAM) geçtiğimiz pazar günü operasyon düzenlendiği öğrenildi. TÜBİTAK MAM'a sabah saatlerinde giren polis ekiplerinin içeride arama yaptığı çok sayıda evraka el koyduğu öğrenildi. Dün SABAH gazetesinin "10 milyar $'lık sanayi casusluğu" başlıklı haberiyle gündeme gelen kurum, eli kanlı örgütün kumpas ve teknoloji üssü olarak konumlandırılmış. SABAH, kurumdaki örgüt mensuplarının teşvik başvurusu yapan şirketlerin en mahrem bilgilerini yurtdışındaki rakiplerine sattığını ve örgüte bu yolla ciddi kaynak aktardığını tespit etmişti.

PAZAR GÜNÜ ARAMA YAPILDI
Pazar günü kurumda kimsenin olmaması nedeniyle bazı görevlilerin evlerine gidildiği ve bazı kişilerin gözaltına alındığı öğrenildi. Büyük gizlilik içerisinde soruşturmayı yürüten ekibin bazı doküman ve belgelere el koyduğu belirtildi.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi'nde düzenlenen operasyonla 9 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. İfadeleri alınan bu kişilerin evleri ve kurumdaki odalarında yapılan aramalarda ele geçirilen belge ve bilgisayarların incelendiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜBİTAK’a polis operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN