Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cuma darbe oldu pazartesi dükkânı açtık

Hain darbe girişiminin ülke ekonomisini Rusya krizi kadar etkilediğini söyleyen Başbakan , “Cuma günü darbe oldu, pazartesi dükkânı açtık” dedi

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Cuma darbe oldu pazartesi dükkânı açtık
Başbakan Binali , 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ülke ekonomisini bozamadığını söyleyerek, "Rusya ile uçak krizi olduğu günkü kadar etkisi oldu" dedi. Yıldırım, "Cuma günü darbe oldu, pazartesi açtık dükkânı. istemediğin kadar, bankalar tıkır tıkır çalışıyor" diye konuştu. 81 il ve 160 ilçeden borsa temsilcisiyle yemekte bir araya gelen Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'ndeki buluşmada oda ve borsa başkanlarına hitap etti. 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimine dikkat çeken Yıldırım, özetle şunları söyledi:

79 MİLYON MUTLU GERİSİ TEFERUAT

SİSTEM TIKIR TIKIR İŞLEDİ:
Bankacılık sektörümüz, finans sektörümüz tıkır tıkır işliyor. Cuma günü darbe oldu, cumartesi-pazar ne olacak? O dışarıdaki değerlendirme kuruluşları, o çok bilen adamlar "Türkiye bu işin altından kalkamaz" dediler. Pazartesi açtık dükkânı, istemediğin kadar. Para makineleri, bankalar tıkır tıkır çalışıyor. Türkiye üzerinde hesabı kitabı olanlar mutsuz oldu. Varsın mutsuz olsunlar, 79 milyon mutlu olduktan sonra gerisi teferruat.

MERKEZ BANKASI 1 KURUŞ BİLE VERMEDİ:
Bu büyük darbe girişiminin ekonomimize etkisi ne kadar biliyor musunuz, Rusya ile uçak kiriz olduğu gün kadar etkisi oldu. Merkez Bankası 1 kuruş para verme ihtiyacı dahi duymadı. 28 Nisan'dan beri Merkez Bankası piyasaya müdahale etmiyor. 15 Temmuz da dahil.

ARANIZA FETÖ'CÜ ALMAYIN:
Sizden istirhamım, benzer şekilde iş dünyası olarak sanayicilerimiz olarak, borsalarımız olarak da kendi insanına bomba atacak kadar alçaklaşmış bu terör mensuplarına yer vermeyin, bunarlı temizleyin.

MİLLETİN AHINI ALDI:
Bu örgüt hayır hasenatta en önde giden milletimizin ahını aldı. Bu örgütü bu millet asla affetmeyecek. Amerikan Doları'yla bu ülkenin çocuklarını canavarlaştırdı. Bu örgüt bünyesine aldığı çocukları ülkesine düşman etti.

YENİ BİR FON OLUŞTURUYORUZ:
Türkiye Varlık Fonu kuruyoruz. Bu fon Türkiye'nin büyük projelerinin kesintiye uğramaması için kullanılacak. İlave bir kaynakla yatırımcının sanayicinin ihtiyacı olan fonları buradan temin edeceğiz. Alternatif oluşturuyoruz, tek kanaldan değil ayrı bir kanal daha oluşturarak ekonomideki tehditleri azaltacak bir mekanizmaya geçiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuma darbe oldu pazartesi dükkânı açtık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN