Körfez yatırıma daha da hevesli

Hain darbe girişimine karşı ’nin kazandığı zafer Körfez sermayesinin güvenini artırdı. Türk-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Barman, “Yatırım ilgisi tüm ’ye” dedi

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Körfez yatırıma daha da hevesli
DEİK Türk-Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Körfez'den yatırımcıların ilgisinin sadece İstanbul'a değil tüm 'ye olduğunu aktardı. Barman, "Ülkemizin son dönemde yaşadığı talihsiz olaylara karşın yabancıların ilgisi devam ediyor. 15 Temmuz'dan sonra uzun süredir temas ettiğimiz Dubaili bir gruba değeri 33 milyon lira olan 148 daire satışı gerçekleştirdik. Bu, yabancı sermayenin ülkeye, sektöre duyduğu güvenin göstergesidir" dedi. Barman, Beyttürk İnşaat kanalıyla iletişimde oldukları tüm Körfez bölgesi yatırımcılarını 'ye yatırıma devam etmeleri konusunda bilgilendirdiklerini kaydederek, şu ana kadar Körfez ülkelerinden 15 bin yatırımcıya ulaştıklarını, hedeflerinin bu bölgeden 5 bin yeni yatırımcıyı kendi projelerine çekmek olduğunu anlattı.

'TÜRKİYE'YE YATIRIMA GELİN' MESAJI
Barman, DEİK Türk-Bahreyn İş Konseyi ve Türk Körfez iş Çevreleri Derneği ile acil eylem planı çerçevesinde harekete geçtiklerini belirterek, projeleri ve işbirliklerini hızlandırdıklarını söyledi. Barman, şu değerlendirmelerde bulundu: "DEİK'e bağlı 126 iş konseyinin başkanları olarak yurtdışında sefere çıkıyoruz. Darbe girişimi nedeniyle yurtdışında oluşabilecek bilgi kirliliğine karşı yabancı yatırımcılara ''ye yatırıma gelin' mesajını veriyoruz. Türkiye'ye yatırım yapan Arap iş adamları ile ülkelerinde kendilerini ziyaret edeceğiz." Körfez ve Ortadoğu ülkelerinin darbe girişiminin engellenmesinden büyük memnuniyet duyduğunu aktaran Barman, "İstikrarın bu zaferden sonra devam edeceğini söylüyorlar. Bundan önce akıllarında Türkiye ile ilgili soru işareti olan yatırımcılar da artık soru işareti kalmadığını belirtiyor. Herkesin Türkiye'ye olan güveni arttı. Körfez sermayesi Türkiye'de yatırıma devam ediyor" diye konuştu. Districtestates Company of Kuveyt firmasının Türkiye Genel Müdürü Gökhan İlgar ise, "Türkiye'deki 14 yıllık istikrara olan inancımızla daha önce 2017 sonuna kadar hedeflediğimiz 1 milyar dolarlık yatırım tutarını 2 milyar dolar olarak revize ettik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez yatırıma daha da hevesli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN