anlaşmasının etkisiyle dolar 2.95 liranın altını gördü

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody's'in 'nin kredi notunda değişiklik yapmamasının ardından, ile ekonomik ilişkilerin düzeltilmesine dönük adımların etkisiyle dolarda düşüş sürüyor.

Giriş Tarihi: 10.8.2016 13:51 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 13:56
Rusya anlaşmasının etkisiyle dolar 2.95 liranın altını gördü

DOLAR DÜŞÜŞE GEÇTİ

Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 'da yapılan toplantıların ardından, "Türkiye ve Rusya arasındaki ekonomi dahil tüm ilişkilerin eski düzeyine döndürülmesi"nin hedeflendiğinin açıklanması, doları 2.95 liranın da altına geriletti. Dolar daha sonra 2.95 - 2.96 lira aralığına dönerken, uluslararası piyasalarda güçlenerek 1.11 doların üzerine yükselen euro, 3.30 liranın üzerinde hareket ediyor.

MOODY'S ÇABUK SÖNDÜ

Darbe girişiminden üç gün sonra, Türkiye'nin kredi notunu düşürmek üzere incelemeye aldığını açıklayan Moody's'in geçen Cuma gecesi. Türkiye'yi "şimdilik pas geçtiğini" ve "negatif görünüm ve Baa3 ile yatırım yapılabilir düzeyin sınırında" bulunan notunu değiştirmediğini açıklaması, darbe girişiminden sonra 3.08 liraya kadar tırmanan doları 3.0 liranın altına çekmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya anlaşmasının etkisiyle dolar 2.95 liranın altını gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN