Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bin 100 sahalık alan kırmızıya boyandı

Darbe girişimine karşı tek yürek olan Türk halkı, bayrak satışlarını da patlattı. Son 1 ayda satılan bayrakların toplamı bin 100 sahası büyüklüğe ulaştı

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Bin 100 futbol sahalık alan kırmızıya boyandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı vatanseverlik ruhu en üst noktaya ulaşan Türk halkı, gerek evlerini, gerek işyerlerini, gerekse meydanları ay yıldızlı bayraklarla kırmızıya boyadı. Menfur terör saldırısına karşı tek yürek olan Türk halkının bayrak talebi satışları patlattı. Son 1 ayda ağırlıklı olarak 50x70 santim ebatlarında satılan bayrakların toplamı bin 100 sahası büyüklüğe (7 milyon metrekare) ulaştı.

AVRUPA'YA 300 BİN BAYRAK
Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği (Promotürk) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güler, "Satılan bayrakların toplam alanı 7 milyon metrekareyi geçti" dedi. Talebin acele oluşu ve üretim süresinin kısa tutulması nedeni ile Avrupa'ya Türkiye'den bayrak ulaştırıldığını belirten Güler, sadece Avrupa'ya 300 bin adet Türk bayrağı gönderildiğini söyledi. 16 Temmuz'dan bugüne 15 milyon Türk bayrağı satıldığını vurgulayan Güler, 5 milyon kişinin katıldığı "Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde ise 3.5 milyon Türk bayrağı dağıtıldığını kaydetti.

11 AYLIK SATIŞ 30 GÜNDE YAPILDI
Ercan Güler, 30 günde yapılan bayrak satışının ise 11 aylık toplam satış rakamlarına ulaştığını vurguladı. Meydanlarda demokrasi nöbeti tutanların talebiyle sadece 'da üç günde 1 milyon Türk bayrağı satıldı. En çok bayrak talebi İstanbul ve Ankara'dan geldi. Yıl sonuna kadar bu satışların devam etmesini öngördüklerini belirten Güler, "Satışlar sadece bayrak ile sınırlı kalmayacak. Darbe girişimi milletimizin mukaddeslerinden olan bayrağımızı ön plana çıkardı. Bu nedenle ay-yıldızımızı birçok ürünün üzerinde göreceğiz" diye konuştu.

ŞAMPİYONAYA NİYET, DEMOKRASİ MİTİNGLERİNE KISMET
İSTOÇ Merkezi'nde üretim yapan bayrak üreticileri ise talebe yetişemediklerini belirttiler. Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın üst turlara çıkacağı beklentisi ile stok yapıldığını ancak milli takımın elenmesi sonrasında elde kalan bayrakların ilk 2 gün içindeki talebi karşıladığını dile getiren üreticiler, kalan sürede ise imalat sanayiinin güçlü olması sebebi ile talebe rahatlıkla yetiştikleri bilgisini verdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bin 100 futbol sahalık alan kırmızıya boyandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN