Engelleri birer birer kaldıracağız

Başbakan Yıldırım, İSO üyesi uluslararası sermayeli firmalara “Ülke için üretin, önünüzdeki engelleri kaldıralım” diye seslendi. Firma yöneticileri de “’de yatırıma devam edeceğiz” mesajı verdi

Giriş Tarihi: 13.8.2016
Engelleri birer birer kaldıracağız
İstanbul Sanayi Odası (İSO), üyeleri arasında bulunan ve 74 ülkede faaliyet gösteren 600'ü aşkın uluslararası sermayeli firmayı buluşturdu. "'ye Güvenenler, 'de Üretenler" konulu toplantıya Başbakan Binali Yıldırım telekonferansla katıldı. Hükümet olarak gerçek ekonominin hep yanında olacaklarını kaydeden Yıldırım, "Ekonominin gelişmesi, üretimin artması için, yeni yeni istihdamlar oluşması, geçmişe yönelik yüklerinizden kurtulmamız için çabalıyoruz. Ülke için üretmeye devam edin, sizin hükümetiniz de önünüzdeki engelleri birer birer kaldırmaya devam edecektir" dedi. 'de yaşananların dünya kamuoyuna yanlış yansıtıldığını da belirten Yıldırım, küresel yatırımcılara "Türkiye fotoğrafını gerçek anlatmaları" çağrısında bulundu. Hükümeti 4 bakanın temsil ettiği toplantıda yatırımcılara "Reformlar sürecek, daha çok çalışalım" mesajı verildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yatırımcının önünü açmaya devam edeceklerini belirterek, "İş dünyamızı, planladıkları yatırımları normal takviminden daha erkene çekmeye çağırıyorum" diye konuştu. Özlü, yatırımcılar için çok önemli bir konu olan Sınai Mülkiyet haklarıyla ilgili kanun tasarısını ekim veya kasım ayında yasalaştırmayı hedeflediklerini de ifade etti.

SÜLÜKLER GİBİ....
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de, FETÖ'cü darbe girişiminin Türkiye'yi ekonomi başta olmak üzere her açıdan çökertmeyi amaçladığını belirterek, "Milletimize kurşunlar yağdıran bu yapının Türkiye'yi nerelere götürebileceğini varın sizler tahayyül edin" dedi. FETÖ'nün dini motifleri kullanarak insanları aldattığını aktaran Tüfenkci, şöyle konuştu: "Bu yapı şantajla, tehditle, kumpasla Türkiye'de var olmaya çalıştı, sülükler gibi..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri birer birer kaldıracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN