Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman ciler gerçeğin farkında

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Alman turizmciler gerçeğin farkında

Almanya’da temaslarda bulunan Bakanı Avcı, “Bizimle işbirliği yapmak istiyorlar” dedi

sektöründe 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yaşanan sıkıntıları aşmak için harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Almanya'nın Frankfurt kentinde, önde gelen tur operatörleri ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Burada çok verimli görüşmeler yaptıklarını anlatan Avcı, "Alman turizmciler 'de ne olup bittiğini görmüş ve hatta mevcut durumu anlatmak için bizimle işbirliği yapmak istiyorlar. Ancak bazı medya organları kasıtlı olarak imajımızı zedeleyecek haberler yapıyor" diye konuştu.

KOMŞULARINIZI GETİRİN
Almanya ve Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarına da tatillerini 'de geçirmeleri çağrısında bulunan Avcı, "Hatta komşuları ve iş arkadaşlarını da yanlarında getirsinler" diye konuştu.

STRATEJİ DEĞİŞMELİ
Bakan Avcı, Türkiye'nin turizm tanıtım stratejisinin yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, Türkiye'yi sadece bir bütün olarak, deniz, kum, güneş ülkesi olarak tanıtan stratejiden vazgeçilmesi gerektiğini anlattı. Ürünün yanı sıra pazar çeşitliliğinin de sağlanması durumunda Türkiye'nin turizm alanında çok büyük bir hamle yapabileceğini dile getiren Bakan Avcı, şunları kaydetti: "Bu bağlamda Japonya, Çin, Hindistan, Güney Amerika, Ortdoğu bu bakımdan bizim için hâlâ bakir pazarlar. Buradaki potansiyelimizi çok az değerlendiriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman turizmciler gerçeğin farkında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN